kontrole maseczek fot. UMP

Poznań: Coraz więcej mandatów za brak maseczek!

Strażnicy miejscy zwiększyli częstotliwość kontroli noszenia maseczek przez poznanianki i poznaniaków tam, gdzie jest to wymagane przez prawo. I tylko w listopadzie ukarali mandatami niemal 100 osób.

Najlepszą ochroną przed patogenem są szczepionki oraz zachowywanie dystansu, dezynfekcja rąk i noszenie maseczek. Miejskie służby przypominają: w urzędach, autobusach oraz tramwajach zasłanianie nosa i ust jest przez cały czas obowiązkowe.

Dlatego strażnicy miejscy prowadzą liczne kontrole w budynkach urzędu, w sklepach, autobusach i tramwajach. Tylko w listopadzie mandatami ukarali 98 osób, a kolejnych 8 zostało pouczonych. 4 przypadki mundurowi skierowali do sądu.

– Osoby nienoszące maseczek zagrażają tym, które chcą się chronić. Miasto stoi po stronie odpowiedzialnych mieszkanek i mieszkańców – podkreśla Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych, wiceszefowa zespołu miejskiego zespołu ds. monitorowania zagrożeń związanych z koronawirusem SARS-CoV-2.- Jedną z form egzekwowania obowiązku zasłaniania ust i nosa są kontrole, a ich ewentualną konsekwencją wystawione przez straż miejską i policję mandaty za nieprzestrzeganie przepisów. Raz jeszcze prosimy wszystkich klientów urzędu o zasłanianie nosa i ust, dezynfekowanie rąk i zachowywanie odpowiedniego dystansu. Dziękujemy wszystkim tym, którzy stosując się do wymogów, dbają o siebie i innych. W ten sposób możemy ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Również Zarząd Transportu Miejskiego apeluje o zasłanianie ust i nosa maseczką podczas podróży tramwajami i autobusami. Priorytetem jest bezpieczeństwo pasażerów, którzy codziennie słyszą komunikat o treści: “Przypominamy, że w pojazdach komunikacji miejskiej obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa – szanujmy się nawzajem – nośmy maseczki”.

Kontrolerzy biletów Zarządu Transportu Miejskiego wspólnie z funkcjonariuszami straży miejskiej oraz policją prowadzą akcje informacyjno-edukacyjne. W podobne akcje angażuje się także MPK – w środę, 17 listopada, pracownicy Nadzoru Ruchu wzięli w niej udział razem z policjantami i strażnikami. Mundurowi przypominali o obowiązku zasłaniania nosa i ust w tramwajach.

Źródło: UMP

2.3 3 votes
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze