Poznań Sand Festival – Festiwal Rzeźby Piaskowej

15 lipca w Poznaniu rozpocznie się Festiwal Rzeźby Piaskowej. Weźmie w nich udział 10 artystek, a efekty będzie można oglądać nad jeziorem Maltańskim do końca sierpnia.
Reklama - dalsza część artykułu znajduje się poniżej

Motywem przewodnim rzeźb są zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt. Ostateczny wygląd dzieł do końca wydarzenia pozostanie tajemnicą. Prace nad nimi rozpoczną się 15 lipca na Termach Maltańskich i potrwają do 23 lipca. Same rzeźby będzie można podziwiać do końca sierpnia – wieczorami będą one dodatkowo podświetlone.

– Widzimy, jak wielkim zainteresowaniem poznaniaków cieszy się Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej – mówi Patryk Pawełczak, dyrektor Gabinetu Prezydenta Urzędu Miasta. – To impreza, która każdej zimy przyciąga do nas najsłynniejszych artystów i tysiące turystów z całego świata. Dlatego w tym roku proponujemy poznaniakom podobne, tym razem letnie wydarzenie, które będzie co najmniej równie widowiskowe. Mam nadzieję, że Festiwal Rzeźby Piaskowej spotka się z równie dużym uznaniem mieszkańców miasta.

W weekendy od 27 lipca do końca sierpnia na terenie festiwalu nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Odbędą się m.in. warsztaty podczas których, pod okiem profesjonalnej rzeźbiarki, mali artyści będą mogli stworzyć własne piaskowe dzieła.

Autor: UMP / op. AS

1
Dodaj komentarz

avatar
Tomasz Parzybok
Tomasz Parzybok

Ktoś typuje jakie zwierzątka będą xD?