Mostowa fot. UMWW

Poznań: Samorządowe Centrum Kształcenia otwarte po remoncie

Nowa elewacja i nowe okna, docieplone ściany oraz wymienione ogrzewanie. Marszałek Marek Woźniak otworzył dziś po remoncie budynek Samorządowego Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego nr 2.

Placówka mieści się przy ulicy Mostowej 6, a jej remont był jedną z większych inwestycji samorządu Wielkopolski, który jest jej organem prowadzącym – i który w całości sfinansował remont obiektu. Całość kosztowała ponad 25,5 mln zł, za które m.in. docieplono ściany i strop, wymieniono okna, drzwi, instalację grzewczą i oświetlenie.

Warto podkreślić, że nowoczesne systemy grzewcze i docieplenie budynków znacząco zmniejszą koszty związane z ogrzewaniem, ale też ograniczą emisję gazów cieplarnianych i innych zanieczyszczeń do atmosfery.

Dzięki przebudowie powstał nowoczesny ośrodek edukacyjny dla wszystkich mieszkańców regionu, dający równe szanse dostępu do
edukacji zawodowej przyszłych klientów rynku pracy, niezależnie od
kategorii wiekowej. Placówka służyć będzie rozwojowi aspiracji
zawodowych oraz dążeniu do uzyskiwania kwalifikacji przez następne
pokolenia. Szkoła w całej ponad 100 – letniej działalności miała i
cały czas ma znaczący udział w rozwoju wielkopolskiego szkolnictwa
medycznego oraz kształtowaniu postaw zawodowych, charakteryzujących się gotowością niesienia pomocy ludziom chorym, starszym i z niepełnosprawnościami.

Obecnie w skład Centrum wchodzą: Medyczne Studium Zawodowe im. PCK w Poznaniu, Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Poznaniu i Centrum Kształcenia Ustawicznego.

UMWW, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze