Poznań: Samorządowcy z całej Polski spotkają się na MTP

fot. Sławek Wąchała
Stolica Wielkopolski będzie gospodarzem Local Trends. Europejskiego Forum Samorządowego, które odbędzie się 11 i 12 października tego roku na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Taka decyzja zapadła podczas Samorządowego Kongresu Finansowego, który odbywał się 30 czerwca w Sopocie. Forum ma wzmocnić głos gmin, miast, powiatów i województw w dyskusji o rozwoju społeczno-gospodarczym kraju.

Local Trends to projekt zainicjowany przez Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Poznania i Jacka Karnowskiego, prezydenta Sopotu, we współpracy z partnerami strategicznymi: Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego, Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, Unią Metropolii Polskich, Związkiem Miast Polskich i Związkiem Gmin Wiejskich RP. Do udziału zaproszeni są przedstawiciele administracji, biznesu oraz środowisk naukowych.

– Dla odbudowy polskiej gospodarki, po kryzysie związanym z pandemią covid-19, kluczowa jest współpraca i wymiana doświadczeń na poziomie samorządów. Potrzebna jest konstruktywna debata i zwiększenie roli administracji lokalnej w polityce rozwoju kraju – podkreśla Jacek Karnowski.

W dniach 11-12 października, w Poznań Congress Center na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich planowane są wystąpienia międzynarodowych ekspertów, debaty i dyskusje w formule okrągłego stołu. Uczestnicy będą mieli okazję wypracować wspólne cele związane z kolejną perspektywą finansową UE, transformacją cyfrową czy polityką inwestycyjną.

– Międzynarodowe Targi Poznańskie, które w tym roku obchodzą jubileusz 100 lat istnienia, od zawsze były miejscem spotkań, wymiany myśli i nawiązywania relacji – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – To tu odbywają się najważniejsze targi branżowe w Europie Środkowowschodniej. Już dziś zapraszam przedstawicieli samorządów, biznesu oraz nauki do merytorycznej debaty ponad podziałami, która pozwoli wyznaczyć priorytety i kierunki rozwoju regionów Polski na najbliższe lata.

Pod szyldem Local Trends będą odbywały się dwa wydarzenia w roku – wiosną Samorządowy Kongres Finansowy w Sopocie, natomiast jesienią Europejskie Forum Samorządowe w Poznaniu. Oba spotkania mają stać się platformą międzysektorowej debaty i współpracy na rzecz budowania silnych i innowacyjnych regionów. Nad jakością merytoryczną wydarzenia czuwać będzie Rada Programowa, pod kierownictwem organizatorów: Centrum Myśli Strategicznych oraz Grupy MTP.

MTP

Podziel się:

Ostatnio dodane:

Wydarzenia w Wielkopolsce: