Poznań: Samolot z pomocą przyleci na Ławicę w nocy z wtorku na środę

Na pokładzie samolotu będzie ponad 70 000 maseczek chirurgicznych, ponad 100 000 masek FFP2 N95, ponad 7500 kombinezonów i ponad 7000 gogli. Fundacja Lekarze Lekarzom mogła je zamówić dzięki wsparciu Dominiki Kulczyk.

Wielkopolska Izba Lekarska w najbliższych dniach będzie mogła zabezpieczyć środowisko lekarskie pracujące w szpitalach i mniejszych leczniczych podmiotach publicznych w większej niż dotychczas skali właśnie dzięki takiemu transportowi.

Samorząd lekarski w Wielkopolsce ma otrzymać od Fundacji Lekarze Lekarzom ponad 70 000 maseczek chirurgicznych, ponad 100 000 masek typu FFP2 N95, ponad 7500 kombinezonów, a także ponad 7000 gogli. Fundacja Lekarze Lekarzom funkcjonująca przy Naczelnej Izbie Lekarskiej mogła zamówić środki dzięki wsparciu pochodzącej z Poznania Dominiki Kulczyk.

Samolot z pierwszymi środkami dla izb lekarskich przyleci do Poznania na lotnisko Ławica w nocy z 14 na 15 kwietnia (z wtorku na środę).

– Wielkopolska Izba Lekarska jest jedną z wielu izb lekarskich, które otrzymają środki. Czujemy się wyróżnieni, że pierwszy samolot przyleci właśnie na teren Wielkopolskiej Izby Lekarskiej – podkreśla Artur de Rosier – Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej.

Środki indywidualnej ochrony przeznaczone dla Wielkopolski – tak jak dotychczas robiła to Wielkopolska Izba Lekarska – będą rozdysponowane w ramach akcji koronazglowy.pl, w której to akcji Wielkopolska Izba Lekarska uczestniczy od początku jej powstania. Na potrzeby akcji Wielkopolska Izba Lekarska udostępniła swoja siedzibę na ul. Nowowiejskiego 51 w Poznaniu na magazyn środków. Nowe środki przeznaczone dla Wielkopolski również trafią właśnie tutaj.

WIL, el

Podziel się: