Reklama

Poznań: Samochody wróciły na ul. Święty Marcin

Jedna z najważniejszych ulic w Poznaniu, Święty Marcin, jest już przejezdna dla samochodów. Kierowcy muszą jednak pogodzić się ze znacznym ograniczeniem prędkości.

Samochody mogą już jeździć zarówno ulicą Święty Marcin, jak i Ratajczaka i Kantaka. Ze względu na wprowadzenie na tych ulicach strefy zamieszkania, obowiązuje ograniczenie prędkości do 20 kilometrów na godzinę.

A jak wrażenia kierowców z nowej drogi? Ci mocno narzekają na… kolory. Jak podkreślają zarówno droga samochodowa, ścieżka rowerowa i chodnik wyglądają praktycznie tak samo co niektórym z nich mocno utrudnia jazdę. Pojawiają się też głosy, że oznakowanie jest zbyt słabe.

Ulica Święty Marcin została ostatnio oddana do użytku. Po remoncie miała ona stać się wizytówką Poznania, jednak opinie odnośnie jej wykonania są mocno podzielone. Są osoby, którym podoba się użycie efektownych lamp oraz nieszablonowy chodnik, ale pojawia się też dużo głosów, że ulica zdecydowanie lepiej wyglądałaby bez zbędnych udziwnień. Obie strony wskazują przesadne użycie szarego koloru, który zdominował ulicę. Miasto twierdzi, że na wiosnę, kiedy drzewa się zazielenią efekt będzie całkowicie inny.

Dodaj komentarz

avatar