Poznań: Ryneczki jednak będą nadal czynne?

Jacek Jaśkowiak rynek fot. FB
Prezydent Jacek Jaśkowiak nadal walczy o ryneczki w Poznaniu. – Bardzo się starałem, żeby ta decyzja Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego została skorygowana – powiedział prezydent podczas swojej konferencji prasowej.

Z pomocą prezydentowi przyszła…niekonsekwencja władz centralnych. Bo Wojewódzki Inspektor Sanitarny upiera się przy zamknięciu rynków – o czym informowaliśmy – ale minister rolnictwa apeluje, żeby jednak targowiska otwarte.

– Rozmawiałem dzisiaj z doktorem Andrzejem Trybuszem, Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym, i w tym zakresie będziemy oczywiście robili wszystko, żeby normy Głównego Inspektoratu Sanitarnego zostały spełnione i żeby te targowiska mogły działać – powiedział prezydent. – Ja jeszcze w sobotę po wizycie na rynku na placu Bernardyńskim wysłałem panu wojewodzie zdjęcie, które pokazywało odpowiedzialność kupców i odpowiedzialność kupujących. Bardzo się starałem, żeby ta decyzja WIS została skorygowana i liczyłem na zdecydowaną reakcję wojewody. Bo niezależnie od tego, że musimy dbać o zdrowie i robić wszystko, żeby się wirus nie rozprzestrzeniał i żebyśmy się wzajemnie nie zarażali, to musimy również myśleć o aspektach gospodarczych. Decyzje, które są w tej dziedzinie podejmowane, muszą być roztropne i muszą brać pod uwagę skutki.

Prezydent zwrócił uwagę, że w Poznaniu mamy sporo rynków, a na nich kupców, dla których produkcja żywności i jej sprzedaż w takich miejscach jest źródłem utrzymania. Dlatego decyzje podejmowane w tej sprawie powinny być bardzo rozważne, bo inaczej zniszczą byt wielu osób.
– I stąd mój apel do pana wojewody, by w tym zakresie koordynował działania rządowych jednostek – wyjaśnił prezydent Jaśkowiak. – To pokazuje również, jak chaotycznie działa rząd.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: