Poznań: Ruszyły konsultacje społeczne. W sprawie nazwy ulicy

Nowa Naramowicka fot. PIM

Zwyczajowa nazwa – Nowa Naramowicka – powinna ustąpić stałej i oficjalnej teraz, gdy ulica jest już prawie gotowa. A ponieważ kwestia nazwy ulicy wywołuje wiele kontrowersji – miasto postanowiło ogłosić konsultacje społeczne w tej sprawie.

Z inicjatywą nadania ulicy nowej nazwy wystąpiła grupa radnych, proponując nazwę alei Praw Kobiet oraz Obywatelski Komitet, proponując nazwę alei Poznańczyków. Ale to tylko kilka z wielu propozycji zgłaszanych przez mieszkańców, a próba nazwania ulicy bez konsultacji z nimi wywołała ogromne oburzenie na Naramowicach.

Dlatego miasto postanowiło ogłosić konsultacje społeczne w tej sprawie, by wszyscy zainteresowani mogli wyrazić swoja opinię na temat proponowanych nazw.

Konsultacje rozpoczęły się dziś i potrwają do 15 września 2021 roku. Mieszkańcy mogą wyrazić swoje wypełniając ankiety internetowe. Natomiast osoby, które nie mają dostępu do internetu, będą mogły 7 i 14 września wypełnić papierową wersję ankiety, bo wtedy będą działać mobilny punkty konsultacyjne: 7 września w godzinach od 14.00 do 18.00 na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1, przy os. W. Łokietka 104, a 14 września w godzinach od 14.00 do 18.00 na terenie Szkoły Podstawowej nr 60, przy ul. Boranta 2.

Źródło: UMP

Podziel się:

Ostatnio dodane: