Poznań: Rusza tramwaj wodny!

tramwaj wodny fot. UMP

Już od 30 kwietnia po Warcie będzie można podróżować tramwajem wodnym w dwóch kierunkach: do mostu w Koziegłowach i do mostu na Starołęce. Tramwaj będzie kursował z pośrednimi przystankami, ale niestety, tylko w weekendy.

Rejsy tramwajem wodnym będą odbywać się w weekendy na dwóch trasach, na północ i na południe miasta. W kierunku północnym tramwaj będzie wyruszał z przystanku na wysokości ul. Ewangelickiej (Chwaliszewo) i płynął do mostu kolejowego w Koziegłowach. Powrót przez przystanki: ul. Ugory (Szeląg), ul. Panny Marii (Katedra). Rejsy będą się odbywać w soboty z Chwaliszewa o godz. 11.00 i 17.00, natomiast w niedzielę o godz. 14.00.

Natomiast w kierunku południowym tramwaj będzie płynął od przystanku na wysokości ul. Ewangelickiej (Chwaliszewo) do wysokości mostu kolejowego na Starołęce. Powrót – do przystanku początkowego, bez żadnych pośrednich. Rejsy będą się rozpoczynać w soboty o godz. 14.00, a w niedziele o godz. 11.00 i 17.00.

Koszt przepłynięcia całej trasy, co trwa ok. 1,5 godziny, to 20 zł od osoby. Dzieci do lat 3 płyną bezpłatnie. W przypadku podróży na północ, ponieważ są tam przystanki pośrednie, można wybrać wariant trasy od Szeląga do Chwaliszewa za 5 zł od osoby.

Miłośnicy sportów wodnych od 30 kwietnia będą mogli wypożyczyć kajak lub motorówkę w Starym Porcie – po krótkim przeszkoleniu przez pracownika, patent sternika motorowodnego nie jest potrzebny. A jeśli przypłyną swoim jachtem lub łodzią, to będą je tu mogli bezpłatnie zostawić.

Tramwaj wodny, przystań jachtowa oraz wypożyczalnia motorówek i kajaków będą działać do 28 sierpnia.

Podziel się:

Ostatnio dodane: