ul. Kwiatowa fot. L. Łada

Poznań: Rusza przebudowa Kwiatowej. Zmiany w organizacji ruchu!

Zgodnie z zapowiedziami jeszcze w lipcu rusza przebudowa Kwiatowej. Inwestycja wiąże się ze zmianami w organizacji ruchu – i koniecznością przeparkowania samochodów przez kierowców.

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie podpisała umowę z wybranym w postępowaniu przetargowym wykonawcą przebudowy ul. Kwiatowej. Inwestycja obejmuje odcinek od ul. Półwiejskiej do ul. Rybaki. Prace ruszą na początku przyszłego tygodnia. Pierwsze przygotowania do robót planowane są już na poniedziałek 20 lipca, dlatego kierowcy są proszeni o przeparkowanie pojazdów na odcinku objętym przebudową.

– Rozpoczynamy metamorfozę kolejnej ulicy w centrum Poznania. Wygodniejsza i bezpieczniejsza ul. Kwiatowa będzie do dyspozycji mieszkańców już wczesną jesienią, bo zakładany czas trwania prac budowlanych to około dwa miesiące – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Od 20 lipca na ul. Kwiatowej, między ul. Półwiejską a Rybaki, nie będzie można parkować. Odcinek ten zostanie zamknięty dla ruchu samochodowego. Zachowany zostanie dojazd do bram dla mieszkańców, wykonawca zapewni także dojście do kamienic. PIM prosi o zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie i zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie robót.

Pierwsze prace to m.in. rozbiórka istniejącej nawierzchni jezdni i chodników. Aktualnie nawierzchnia ul. Kwiatowej jest w złym stanie technicznym i wymaga wzmocnienia konstrukcji. Po przebudowie, podobnie jak sąsiednia ul. Półwiejska, ul. Kwiatowa będzie deptakiem. Jezdnia i chodniki uzyskają nawierzchnię z kostki granitowej. Wybudowany zostanie kanał technologiczny i dojazdy do posesji. W planach jest także nowe oświetlenie. Nasadzenia zieleni planowane są na pierwszą połowę listopada, bo pora ta lepiej sprzyja przyjmowaniu się roślin niż miesiące letnie.

Inwestycja jest kolejnym elementem prac związanych z rewitalizacją centrum Poznania. W celu uspokojenia ruchu i poprawy bezpieczeństwa, na ul. Kwiatowej zostanie wprowadzona tzw. strefa zamieszkania i ruch jednokierunkowy od ulicy Półwiejskiej do ulicy Rybaki.

PIM, el

Dodaj komentarz

avatar