Reklama

Poznań rozświetlony

Tłumy poznaniaków i turystów przyszło w sobotni wieczór na Stary Rynek, by obejrzeć rozświetlenie choinki przed Ratuszem. W tym roku jej ozdoby utrzymane będą w kolorystyce biało-czerwonej, co nawiązuje do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Iluminację włączył Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta i dzieci, które z rodzicami przyszły na Stary Rynek.

Punktualnie o 17 przy schodach do Ratusza pojawiła się sześciometrowa postać – Mistrz Ceremonii, który opowiedział przypowieść, przywitał zgromadzonych i oddał głos Jackowi Jaśkowiakowi.

– Przed nami trzy tygodnie pięknego okresu, przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Mam nadzieję, że ten czas spędzimy pogodnie, razem, rodzinnie. Staramy się, by w tym okresie na Starym Rynku, ale również na Placu Wolności były atrakcje dla dzieci i dla całych rodzin – mówił prezydent Poznania i dodał. – Mam takie marzenie, by w tym okresie świąt Bożego Narodzenia nikt nie czuł się samotny, by każde dziecko dostało prezent. Rozejrzyjcie się państwo wokół siebie. Jeżeli ktoś mieszka sam, to może warto wręczyć mu jakiś drobiazg , zaprosić na posiłek.

Do wspólnego złożenia życzeń prezydent zaprosił dzieci ze Świetlicy Środowiskowej Oratorium Tęcza. Te powiedziały życzenia w formie świątecznego wierszyka z podziałem na role. Na koniec do życzeń przyłączył się Jacek Jaśkowiak.

– Życzę pięknych, rodzinnych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia. Życzę by wszyscy byli razem, nikt nie czuł się samotny oraz żebyśmy okazywali sobie wzajemną życzliwość na co dzień, a nie tylko od święta – powiedział prezydent.

Mistrz Ceremonii wręczył Jackowi Jaśkowiakowi specjalny guzik, którym prezydent wspólnie z dziećmi rozświetlił choinkę. Zapalone światełka poznaniacy przywitali gromkimi oklaskami.

Po części oficjalnej był czas, żeby zrobić sobie rodzinne zdjęcia przy choince, obejrzeć iluminacje przy fontannach czy porozmawiać chwilę z prezydentem miasta. Rozświetlenie choinki uroczyście zainaugurowało drugą część Betlejem Poznańskiego.

Betlejem Poznańskie potrwa do 21 grudnia. Do tego czasu na Starym Rynku i na placu Wolności na poznaniaków czeka wiele zabaw, warsztatów i koncertów. Szczegóły i program można znaleźć na stronie www.betlejempoznanskie.pl

Autor: UMP

Dodaj komentarz

avatar