Poznań: Rozpoczynają się Poznańskie Dni Fantastyki

“Gra o tron” – książka kontra film, konkurs wiedzy filmowej i wizjonerzy scifi oraz fantasy. Klub Fantastyki Druga Era zaprasza na konwent fantastyczny w samym sercu Poznania.

Atrakcji jest cała masa: od prelekcji poświęconych mandze i anime poprzez komiksy aż do superbohaterskiego kina. Będzie można spotkać ludzi o podobnych pasjach i twórców niesamowitych dzieł, pograć w gry bitewne, planszowe i RPG w specjalnie dla nich przeznaczonych strefach. Będą też turnieje planszowe “Potwory w Tokio” o 15.00, a o 18.00 Vudu.

Podczas PDF będzie się też można spotkać z poznańskim pisarzem Bohdanem Głębockim, autorem cyklu “Musza Góra”, który opowie o magii dieselpunku. Z zaplanowanej na cztery części serii dotychczas ukazały się dwie („Musza Góra”, „Ślepe ryby”), a trzecia – „Morowe chłopy” – wyjdzie w przyszłym roku. W dalszych planach, poza ukończeniem cyklu (ostatni tom „Panna Straszliwa” krystalizuje się w głowie autora), spin-off o grupie desperatów walczących z zagrożeniami paranormalnymi przed wybuchem II wojny światowej. Spotkanie rozpocznie się o 18.00.

Będą też kramy pełne akcesoriów niezbędnych w innych światach oraz magicznych przedmiotów potrzebnych podczas wędrówek. A wszystko znacznie się już o godzinie 10.00 w NOVA. Czytelnia Komiksów i Gazet przy ul Ratajczaka 38/40. Spotkania, prelekcje, pokazy i gry potrwają do 21.00.

Mat. pras., el