festiwal OFF Cinema fot. CK Zamek

Poznań: Rozpoczyna się festiwal Off Cinema

30 filmów, najnowsze produkcje, przedpremiery i pokazy specjalne – to wszystko czeka na miłośników kina dokumentalnego. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych Off Cinema rozpoczyna się 13 października i potrwa do niedzieli.

MFFD Off Cinema to coroczne święto dokumentu w Poznaniu. W tym roku odbędzie się jego 24. Do konkursu zgłoszono ponad 450 tytułów z 12 krajów. Komisja selekcyjna wybrała 30 filmów dokumentalnych (w tym 13 filmów z Polski), podzielonych na dwie kategorie konkursowe: krótki metraż (17 tytułów) oraz długi metraż (13 tytułów). Dwa składy jury przyznadzą nagrody: Grand Prix Złoty Zamek (8 000 zł), Srebrny Zamek (5 000 zł) i Brązowy Zamek (3 000 zł) oraz wyróżnienia. Widzowie wyznaczą zdobywcę Nagrody publiczności.

Poza 12 blokami konkursowymi będzie można obejrzeć najnowsze produkcje kina dokumentalnego w sekcjach “Sezon” i “Filmy o filmach”. Nie zabraknie przedpremier i pokazów specjalnych. W wyjątkowym i specyficznym dla wszystkich 2020 roku festiwal przybierze formę hybrydową – wszystkie filmy z konkursu głównego będzie można obejrzeć zarówno w salach kinowych CK Zamek (liczba miejsc jest w tym wypadku ograniczona), jak i online za pośrednictwem platformy streamingowej Bilety24.

Udział w pokazach filmów nagrodzonych kosztuje 10 zł. Za karnet na 12 bloków należy zapłacić 99 zł. Obejrzenie filmu w sekcjach: Sezon, Pokazy specjalne i Obrazy wrażliwe to koszt 15 zł, a Film otwarcia, Przedpremiery oraz Filmy o filmach – 20 zł.

UMP, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze