Sikorskiego z nową zielenią fot. ZDM

Poznań: Rozpoczyna się drugi etap prac na Sikorskiego

Część ulicy już zmieniła wygląd, ciesząc oko nowymi oazami zieleni. 29 marca rozpoczynają się prace na kolejnym odcinku: od ul. Prądzyńskiego do Umińskiego. Wszystko z powodu Strefy Płatnego Parkowania.

Przypomnijmy, że prace na Sikorskiego zostały podzielone na cztery etapy.
“Obecnie zakończył się etap 1, obejmujący północną stronę ul. Sikorskiego od ul. 28 Czerwca 1956 r. do skrzyżowania z ul. Czarnieckiego” – informuje Zarząd Dróg Miejskich. – “Wprowadzono tutaj nowy sposób parkowania (równolegle na jezdni), odbrukowano część przestrzeni zajmowanej dotąd przez parkujące auta i wykonano nasadzenia zieleni. Pojawiła się również nowa ławka”..

29 marca rozpocznie się drugi etap prac: będzie sadzona zieleń po stronie północnej, na odcinku od ulicy Prądzyńskiego do ulicy Umińskiego. A 30 marca zostanie wdrożony ruch jednokierunkowy na odcinku od ul. 28 Czerwca do ul. Umińskiego oraz wykonane oznakowania na odcinku od ul. Umińskiego do ul. Roboczej po obu stronach ulicy.

Natomiast 1 kwietnia rozpocznie się trzeci etap prac: rośliny zostaną posadzone na odcinku od ul. 28 czerwca 1956 r. do ul. Prądzyńskiego po stronie południowej. czwarty etap prac rozpocznie się 7 kwietnia i wtedy rośliny pojawią się na odcinku od ul. Prądzyńskiego do ul. Umińskiego po stronie południowej.

Całość prac, łącznie z wykonaniem oznakowania Strefy Płatnego Parkowania, powinna być gotowa do 14 kwietnia. Łącznie na ulicy Sikorskiego zostanie posadzonych ponad 1000 sztuk zieleni niskiej i 5 drzew.

ZDM przypomina kierowcom o zwracaniu uwagi na znaki: w rejonie prac minimum pięć dni przed rozpoczęciem robót zostały ustawione znaki informujące o ich rozpoczęciu i zakazie parkowania samochodu. Pozostawione auta będą odholowane na koszt właścicieli.

Pobór opłat za parkowanie na ulicy Sikorskiego rozpocznie się po wprowadzeniu nowej organizacji ruchu na sąsiednich wildeckich ulicach.

ZDM

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze