Poznań: Rozpoczął się remont Kramarskiej

W okolicach Starego Rynku pojawi się kolejna ulica z równą – częściowo — nawierzchnią. To Kramarska. Właśnie trwają tam prace dzięki zwycięskiemu projektowi z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Obecnie prowadzone są prace na odcinku ul. Kramarskiej pomiędzy ulicami Żydowską a Wroniecką. Docelowo nawierzchnia zmieniona będzie aż do ul. Rynkowej (z wyłączeniem skrzyżowań z ulicami Żydowską, Wroniecką i Rynkową).

Remont polega na rozbiórce istniejącej nawierzchni z kostki rzędowej i kamienia łamanego i jej przełożeniu. Nowością jest to, że w jezdni wykonany będzie pas o szerokości dwóch metrów z kostki rzędowej z przyciętym licem (takiej, z jakiej wykonano ulice: Woźną, Wodną i Ślusarską). Celem jest wyznaczenie wygodnego “korytarza” dla rowerzystów. Pozostała część jezdni odtworzona będzie z wyselekcjonowanej kostki rzędowej z obłym licem. Wyrównany zostanie istniejący krawężnik granitowy oraz naprawione chodniki – w miejscach tego wymagających.

Na wykonanie powyższych prac Zarząd Dróg Miejskich posiada pozwolenie konserwatorskie. Ponieważ jezdnia ulicy Kramarskiej ma szerokość od 3,1 do 4,8 metra (rozszerza się na około 30 metrów skrzyżowaniami) będzie odcinkami zamykana dla ruchu kołowego.

Zakończenie prac przewidziane jest na 22 listopada. Koszt to niemal 340 tysięcy złotych. Wymiana nawierzchni jest projektem z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

UMP, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze