Poznań: Rodziny dostały klucze do bram miasta (ZDJĘCIA)

Poznańskie Dni Rodziny - Inauguracja 2022 Prof. Śledź i Ukupolalele fot. Sławek Wąchała

Poznańskie Dni Rodziny rozpoczęły się 15 maja przekazaniem kluczy do bram miasta bohaterom święta, czyli poznańskim rodzinom. „Przed nami 17 dni pełnych atrakcji dla całych rodzin” – zapowiadali organizatorzy przedsięwzięcia.

Klucze do bram miasta przekazała poznańskim rodzinom Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych – nie było ani prezydenta, ani jego zastępców – a w imieniu wszystkich poznańskich rodzin odebrała je rodzina z rodzinnego domu dziecka.

To już 10. edycja Poznańskich Dni Rodziny, która potrwa dwa tygodnie. Na chętnych czekają liczne spektakle teatralne i taneczne, czytanie bajek, koncerty, warsztaty i spotkania dla rodziców, a także wydarzenia dla seniorów, festyny i pikniki rodzinne, archeologiczne zabawy na powietrzu i animacje w ogrodzie zoologicznym. Wiele atrakcji przygotowała Biblioteka Raczyńskich: zabawy logopedyczne i sensoryczne, przechadzki z przewodnikiem, spotkanie integracyjne seniorów i dzieci, warsztaty florystyczne, plastyczne, a także z robotyki i programowania. Większość wydarzeń jest bezpłatna, ale na część trzeba się zapisać, bo może zabraknąć miejsc.

Pełen program znajduje się na stronie Poznańskich Dni Rodziny.