plaża, wakacje

Poznań: Rodzina poznaniaków wróciła znad morza zakażona koronawirusem

Rodzice z dzieckiem i babcią dziecka wypoczywali podczas długiego weekendu nad morzem w województwie zachodniopomorskim. I to stamtąd przywieźli koronawirusa, jak potwierdził poznański sanepid.
Reklama - dalsza część artykułu znajduje się poniżej

Rodzina wynajęła domek na weekend Bożego Ciała w Sarbinowie. Jak informuje Radio Poznań, po powrocie znad morza jeden z członków rodziny poczuł się źle i wystąpiły u niego typowe objawy zakażenia koronawirusem. Testy potwierdziły zakażenie, a wykonane pozostałym członkom rodziny wykazały zakażenie także i u nich.

Rodzina jest objęta opieką medyczną, jedna z zakażonych osób musiała zostać przewieziona do szpitala. Pracownicy sanepidu z Poznania i Koszalina starają się zlokalizować pozostałych wypoczywających w tym samym czasie w tym ośrodku. Wszyscy zidentyfikowani są obejmowani kwarantanną. Poznańska stacja ustala też osoby, które miały kontakt z zakażona rodziną po długim weekendzie już w Poznaniu, by także objąć je kwarantanną.

Ze wspólnych ustaleń obu stacji wynika, że źródłem zakażenia mógł być właściciel domków na wynajem.

el

5
Dodaj komentarz

avatar
Małgorzata
Małgorzata

Niestety teraz się zacznie

Ad
Ad

Co się takiego zacznie, Małgorzato?

Mała
Mała

W Sarbinowie nikt nie nosi ani maseczek ani rękawiczek wchodząc do sklepu/restauracji. Tam jakby “nie słyszano” o Covidzie.

lecho
lecho

dlaczego nie podaje się do wiadomości w którym ośrodku to wystapilo z dokładnym adresem