Lewica w Poznaniu

Poznań: Robert Biedroń jest bliski wielkopolskim wartościom – twierdzi Lewica

I to jest właśnie ten podstawowy powód, dla którego Wielkopolanie powinni głosować na tego kandydata. Tak przynajmniej twierdzą posłowie Lewicy w regionie, którzy dziś podsumowali kampanię wyborczą.
Reklama - dalsza część artykułu znajduje się poniżej

Ich zdaniem Robert Biedroń jest dla Wielkopolski kandydatem szczególnym, bo jest bliski wielkopolskim wartościom, takim jak chociażby praca organiczna czy praca u podstaw. Bycie posłem to oczywiście ciężka praca, ale to dopiero gdy wyjdzie się w teren i próbuje przekuć akty prawne w rzeczywiste rozwiązania – wiadomo, ile ta praca jest warta.
– Robert Biedroń udowodnił, że potrafi też dobrze zarządzać miastem – mówił Dariusz Standerski, dyrektor programowy parlamentarnego klubu Lewicy. – Potrafi budować tanie mieszkania na wynajem i przyciągnąć rekordowe kwoty z funduszy unijnych dla miasta średniej wielkości.

Kandydat Lewicy na prezydenta złożył w tej kadencji 15 projektów ustaw, między innymi o zwiększeniu świadczeń dla osób niepełnosprawnych, budownictwie mieszkań i prawach kobiet. I to jedyny kandydat, który konsekwentnie walczy o prawa kobiet.
– Robert Biedroń to jedyny kandydat, który nie tylko mówi, ale który robi – podsumowała posłanka Katarzyna Ueberhan.

Posłanka przypomniała, że właśnie w Poznaniu na początku czerwca RB podpisał siedmiopunktowy pakt dla kobiet. Jest on też zawarty w jego postulatach programowych.
– Codzienność kobiet nie jest taka, jak to jest zapisane w Konstytucji – podkreśliła. – W naszym kraju cały czas musimy walczyć o równe prawa, zarówno kobiety, jak i mniejszości tych równych praw nie mają. Kobiety nadal zarabiają mniej niż mężczyźni na tych samych stanowiskach.

Pomoc kobietom to też kwestia bezpłatnych, dostępnych żłobków, żeby kobiety mogły wrócić do pracy, to prawo do przerywania ciąży do 12 tygodnia, ale też antykoncepcja, także ta awaryjna, która powinna być dostępna bez recepty i na żądanie. Te wszystkie kwestie są zawarte w programie Roberta Biedronia, więc – jak uważają działacze lewicy – powinien głosować na niego każdy, kto ma serce po właściwej, czyli lewej, stronie.

Lilia Łada

Dodaj komentarz

avatar