Poznań: Retro Motor Show odwiedziły tłumy!

Samochody zabytkowe, klasyka takich marek jak porsche, strefa wozów specjalnych, stare motocykle i youngtimery. Ale chyba najwięcej ciekawskich na Retro Motor Show przyciągała Akademia Renowacji.

Miło sobie pooglądać klasyczne, wypucowane i nieskazitelnie utrzymane auta – jednak, jak się okazuje, odwiedzający woleli się dowiedzieć, jak taki samochód odrestaurować. Bo właśnie temu tematowi były poświęcone wykłady i pokazy Akademii Renowacji. Fachowa wiedza prelegentów oraz ciekawe szkolenia przyciągnęły wielu zainteresowanych, zwłaszcza że można było także oglądać na żywo różne etapy prac nad pojazdem.

Ale i dla tych, którzy wolą gotowe klasyki, atrakcji nie brakowało. Mogli podziwiać klasyki Porsche na stoisku Porsche Polska i Porsche Club Poland – aż sześć egzemplarzy kultowych modeli Speedster, od klasycznego 356 aż po zeszłoroczny prototyp 911 Speedster typ 991, a także jego wersję produkcyjną. Zwiedzający zobaczyli również luksusowy samochód osobowy produkowany przez firmę Rolls-Royce w latach 1929 – 1936. – Dostępny jako czterodrzwiowa limuzyna od prawie stu lat cieszy się wielkim uznaniem właścicieli i kolekcjonerów zabytkowych aut.

W Strefie Autobusów MPK można było zobaczyć komunikacyjne klasyki: Jelcza 043 zwanego potocznie „Ogórkiem” oraz „krótkiego” Ikarusa 260.04. A w Strefie Militarnej – samochód ciężarowy Studebaker US-6 z wyrzutnią BM13-16 znany także jako Katiusza.

Giełda Klasyków pokazała ponad 40 samochodów, zarówno youngtimery jak i inne starsze, dobrze zachowane klasyki takie jak: Chevrolet Camaro RS 1968 czy Chevrolet Chevelle Malibu 1969. Były też zabytkowe mercedesy: m.in. Mercedes W 21 typ 200, Mercedesa W 191 typ 170S cabrio B,
Mercedesa W 105 typ 219. Ale były też żuki, maluchy, polonezy i fiaty 125p – w dodatku wciąż na chodzie!

W Strefie Retro Tuningu z kolei można było podziwiać samochody właścicieli, którzy postanowili zmodyfikować wybrane parametry swoich klasyków. Dzięki wprowadzonym modyfikacjom auta mają nie tylko lepsze osiągi, ale także stają się wyjątkowymi i niepowtarzalnymi działami sztuki.

Rynek pojazdów zabytkowych w Polsce rozwija się niezwykle dynamicznie, a klasyki stały się nie tylko obiektem westchnień pasjonatów, ale także doskonałą lokatą kapitału.  Retro Motor Show umożliwia każdemu pasjonatowi znalezienie auta swoich marzeń.

el, fot. S. Wąchała

Dodaj komentarz

avatar