Poznań: Respirator od WFOŚ dla szpitala przy Szwajcarskiej

szpital Szwajcarska fot. UMP
Zarząd WFOŚiGW zdecydował o kupnie respiratora dla szpitala zakaźnego im. Strusia w Poznaniu. Dzięki temu szpital będzie miał 61 respiratorów dla pacjentów.

To wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk zwrócił się do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu z prośbą o wsparcie działań w zakresie zakupu sprzętu w ramach walki z koronawirusem. Zarząd funduszu – prezes Jolanta Ratajczak oraz zastępczyni Aleksandra Durkowska – zadecydowały o wsparciu inicjatywy. Jak informuje Jolanta Ratajczak, respirator został już kupiony wkrótce trafi do jednoimiennego szpitala im. Józefa Strusia w Poznaniu. Koszt respiratora to 88 tys. zł.

– Nigdy tak jak dziś wzajemna pomoc nie była tak ważna, i tak potrzebna. W najbliższych dniach respirator trafi do szpitala przy ul. Szwajcarskiej, co sprawi, że placówka będzie dysponowała łącznie 61 respiratorami – mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. – Dziękuję WFOŚiGW w Poznaniu za zaangażowanie i tak pozytywną odpowiedź na mój wniosek.

– Finalizujemy umowę i w ramach darowizny przekażemy sprzęt do jednoimiennego szpitala w Poznaniu– mówi prezes zarządu WFOŚiGW w Poznaniu Jolanta Ratajczak. – Respirator jest już w drodze. W tak trudnym czasie słowo odpowiedzialność nabiera szczególnego znaczenia, a bezpieczeństwo obywateli stało się dla wszystkich nadrzędnym priorytetem.

Podziel się:

Ostatnio dodane: