remont fot. ZDM

Poznań: Remonty dróg w całym mieście

Ich efektem będą nowe, równe nawierzchnie, komfortowe dla kierowców i bezpieczne dla pieszych. Ale na razie jeszcze na Warszawskiej, Poznańskiej oraz na skrzyżowaniu Hetmańskiej i Dmowskiego trwają remonty.

Pod koniec czerwca rozpoczął się remont sfatygowanej jezdni ul. Warszawskiej na odcinku od węzła Antoninek do granicy miasta. W pierwszej kolejności wymieniona została nawierzchnia wewnętrznych pasów drogi w obu kierunkach. Obecnie roboty prowadzone są na pasach zewnętrznych. Prace i związane z nimi utrudnienia potrwają do końca sierpnia. Po ich zakończeniu znacząco poprawi się bezpieczeństwo i komfort jazdy. Tegoroczny remont to kolejny etap zmian na ul. Warszawskiej. W ubiegłym roku odnowiona została nawierzchnia jezdni od ul. Mogileńskiej do wiaduktu Antoninek w obu kierunkach.

Nowa nawierzchnia pojawi się również na ul. Poznańskiej, po stronie prowadzącej w kierunku Jeżyc, na odcinku pomiędzy ul. Roosevelta i Jeżycką. Prace są związane z wdrożeniem nowej organizacji ruchu na ul. Poznańskiej i Jeżyckiej.

We wtorek 28 lipca rozpoczęła się przebudowa przejścia dla pieszych przez ul. Hetmańską na skrzyżowaniu z ul. Dmowskiego. Wygrodzony tymczasowo lewoskręt z ul. Hetmańskiej w łazarską część ul. Dmowskiego zostanie na stałe zlikwidowany, co pozwoli poszerzyć azyl dla pieszych. Pozostała powierzchnia dotychczasowego pasa do skrętu w lewo będzie przeznaczona pod nasadzenia niskiej zieleni lub trawy. Wydłużone (w kierunku środka skrzyżowania) zostaną również wyspy dzielące na obu wlotach ul. Dmowskiego. Zmiany w tym miejscu mają przede wszystkim poprawić bezpieczeństwo pieszych, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów pobliskiej szkoły.

Prace na skrzyżowaniu ul. Dmowskiego i Hetmańskiej wiążą się z utrudnieniami w ruchu. Obecnie zamknięty został prawy pas ul. Dmowskiego służący do jazdy na wprost w kierunku Górczyna i prawoskrętu w ul. Hetmańską. Przewiduje się również zawężenia połówkowe jezdni na wszystkich wlotach skrzyżowania celem wykonania nowego krawężnika oraz chodników. Przebudowa potrwa do połowy września.

ZDM, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze