Poznań: Remont torowiska na Podgórnej wchodzi w kolejny etap

Podgórna fot. L. Łada
Wykonawca kończy już odtwarzanie nawierzchni na nawierzchni ulicy od placu Wiosny Ludów do mniej więcej połowy długości ulicy. W tym tygodniu rozpoczną się prace na odcinku do Al. Marcinkowskiego.

Wymienione zostało już torowisko na mniej więcej połowie ulicy, do wyjazdu z dawnego szpitala miejskiego, czyli Podgórnej 5a. Teraz trwa tam układanie nawierzchni z kostki kamiennej. Po zakończeniu tych prac, w przyszłym tygodniu, wykonawca będzie mógł przejść na kolejny odcinek – do Al. Marcinkowskiego.

Zakres działań do wykonania jest taki sam: najpierw zostanie zdemontowane istniejące torowisko oraz nawierzchnia jezdni z kamiennej kostki. Następnie wymienione będą szyny na istniejącej płycie podtorowej, a na koniec zostanie odtworzona nawierzchnia.

Prace nie mają wpływu na organizację transportu publicznego, jednak wiążą się ze zmianami w organizacji ruchu kołowego. Na odcinku, na którym prowadzone będą prace, zostaną wyłączone z użytkowania miejsca parkingowe. Jednocześnie jednak przywrócona będzie możliwość pozostawiania samochodów na odcinku, gdzie prace zostaną już zakończone. Poprawi to sytuację parkingową w tym rejonie.

Torowisko na ulicy Podgórnej nie było kompleksowo odnawiane – nie licząc bieżących napraw – od 20 lat. Na prowadzenie prac wykorzystano więc okres, gdy nie jest użytkowane z uwagi na realizację Projektu Centrum, który obejmuje modernizację ul. Święty Marcin oraz Al. Marcinkowskiego do pl. Wolności.

MPK

Podziel się:

Ostatnio dodane: