roboty drogowe fot. ZDM

Poznań: Remont Krzywoustego. Będą utrudnienia!

29 czerwca rozpoczną się prace na ul. Krzywoustego, na jezdni wjazdowej do miasta. Odcinek o długości ponad dwóch kilometrów zyska nową nawierzchnię – ale wcześniej trzeba wytrzymać utrudnienia w ruchu, które potrwają do 5 sierpnia.

Remont prowadzony będzie na jezdni wjazdowej do miasta na odcinku od węzła autostradowego Krzesiny do wiaduktu nad torami w rejonie Franowa. W ramach prac sfrezowana zostanie zniszczona nawierzchnia jezdni, ułożona siatka wzmacniająca i położona nowa nawierzchnia. Wymienione zostaną również bariery znajdujące się w pasie rozdziału między jezdniami.

Na czas prac wprowadzona będzie tymczasowa organizacja ruchu. W pierwszym etapie jezdnia wjazdowa do Poznania zawężona będzie do jednego pasa ruchu, na całej długości remontowanego odcinka – 2,129 km. Kierowcy będą mogli korzystać z prawego, zewnętrznego pasa. Prędkość maksymalna pojazdów na remontowanym odcinku będzie ograniczona do 50 km/h.

Ruch na jezdni wyjazdowej z Poznania, nie ulegnie zmianie. O kolejnych etapach będziemy informować.

Planowany termin ukończenia remontu to 5 sierpnia. Kierowców prosimy o ostrożną jazdę w rejonie prac i zwracanie uwagi na oznakowanie.

ZDM

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze