Poznań: Remont kamienicy przy ul. Małeckiego zakończony

Małeckiego 17 fot. ZKZL
Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych nie zwalnia tempa, jeśli chodzi o remonty poznańskich kamienic. Tym razem to kamienica przy ulicy Małeckiego 17 przeszła prawdziwą metamorfozę.

Kapitalny remont budynku rozpoczął się w ubiegłym roku. Intensywne prace trwały przez cały rok, a ich zakres był bardzo szeroki i objął zarówno części zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Dach został docieplony, a elementy konstrukcyjne dachu będące z złym stanie technicznym zostały wymienione. Przy ścisłej współpracy z Miejskim Konserwatorem Zabytków wymieniono lub dokonano renowacji stolarki okiennej, drzwi wejściowych oraz wejścia do budynku.

Kapitalny remont objął także wymianę instalacji elektrycznych oraz kanalizacji. Nie zapomniano o renowacji klatki schodowej, którą pomalowano, wymieniono uszkodzone elementy drewniane i wymieniono instalację elektryczną. Dodatkowo wymieniono nawierzchnię w podwórzu oraz wykonano nowe miejsce składowania odpadów. Ukoronowaniem całości jest wyremontowanie elewacji budynków frontowych, dzięki czemu kamienica prezentuje się doskonale.

Całkowity koszt modernizacji kamienicy wyniósł ponad trzy miliony złotych.

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych w swoich planach nie skupia się tylko i wyłącznie na nowych inwestycjach. Ważnym elementem długofalowego działania jest również remont starych poznańskich kamienic. Ich liczba sukcesywnie się zwiększa co przyczynia się do większego komfortu mieszkańców Poznania, a kamienice zyskują dawny blask.

ZKZL, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: