Poznań: Remont kamienicy przy Jeżyckiej zakończony

Kamienica przy Jeżyckiej fot. ZKZL
„Efekt jest spektakularny” – zaopiniował ZKZL, który remont zlecił. I rzeczywiście, po zakończonej modernizacji wygląd zabytkowej kamienicy, która odzyskała piękno, przykuwa wzrok.

Remont budynku przy ulicy Jeżyckiej rozpoczął się na początku maja 2020 roku i objął częściową wymianę i wzmocnienie konstrukcji drewnianej budynku. Wymieniono i ocieplono pokrycie dachowe, wymieniono też wszystkie okna na drewniane z odwzorowaniem ich historycznego wyglądu, a także wszystkie drzwi zewnętrzne i wewnętrzne.

ZKZL zadbał również o wykończenie samych mieszkań.
– Wszystkie ściany i sufity zostały odmalowane, na podłodze w pokojach zamontowano panele, a w łazienkach płytki – wylicza Łukasz Kubiak, rzecznik prasowy ZKZL. – We wszystkich mieszkaniach zamontowano ubikację, umywalkę, kabinę natryskową. Na najemców czekają również zlewozmywaki i kuchenki elektryczne. W trakcie modernizacji nie zapomniano o częściach wspólnych czyli klatce schodowej i piwnicach, które również zostały wyremontowane.

ZKZL zagospodarował również teren sąsiadujący z nieruchomością. Wykonano remont pomieszczeń gospodarczych, ułożono kostkę brukową przed wejściem do budynku i klatek. Wydzielone zostało miejsce parkingowego dla osób z niepełnosprawnością. Całość inwestycji dopełnia założenie trawników, wykonanie nasadzeń roślin i montaż wiaty śmietnikowej.

Co ważne, dzięki remontowi w budynku zlikwidowano 12 pieców kaflowych – w ich miejsce powstał węzeł cieplny wraz z podłączeniem do miejskiej sieci. Dzięki temu zabiegowi mieszkańcy kamienicy zyskali centralne ogrzewanie w mieszkaniach. Dodatkowo spółka wykonała kompleksową wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej, instalacji elektrycznej i teletechnicznej.

Przypomnijmy, że trzykondygnacyjna kamienica z poddaszem przy ulicy Jeżyckiej została zbudowana w konstrukcji fachwerkowej, tzw. muru pruskiego, pod koniec XIX wieku. Mur pruski to rodzaj konstrukcji szkieletowej z drewna wypełnionej w tym przypadku murem z cegły. Ten wyjątkowo piękny zabytkowy budynek był modernizowany zgodnie z zaleceniami Miejskiego Konserwatora Zabytków. Koszt inwestycji wyniósł 4,5 miliona złotych.

ZKZL

Podziel się:

Ostatnio dodane: