Poznań: Remont jezdni na ul. Wojska Polskiego. Będą utrudnienia w ruchu!

Wojska Polskiego fot. ZDM

25 sierpnia na północną jezdnię ulicy Wojska Polskiego na odcinku od Wołyńskiej do Witosa wchodzą ekipy remontowe, które będą remontować nawierzchnię ulicy. Utrudnienia na tym odcinku potrwają do 7 września.

W najbliższą środę rozpocznie się frezowanie prawego pasa jezdni, po czym ułożona na nim będzie nowa warstwa ścieralna. Tu prace potrwają do końca miesiąca. Następnie ekipy remontowe przeniosą się na lewy pas, gdzie prace rozpoczną się 1 września i potrwają do 7 września.

Prowadzone prace oznaczają konieczność wprowadzenia zmian w organizacji ruchu na tym odcinku. Na ul. Wojska Polskiego od środy 25 sierpnia do wtorku 31 sierpnia (włącznie) nie będzie możliwości skrętu w prawo z ul. Wojska Polskiego w ul. Witosa. Autobusy linii nr 216 w okresie prowadzonych prac będą jeździły objazdem przez ul. Dojazd i Aleje Solidarności. Jednocześnie przystanek Uniwersytet Przyrodniczy (w kierunku ul. Witosa) zostanie tymczasowo przeniesiony przed skrzyżowanie z ul. Wołyńską.

Na węźle „Wojska Polskiego” autobusy będą zatrzymywać się na ul. Wojska Polskiego za ul. Niestachowską (na przystanku dla linii nr 160, 164 i 226) oraz na ul. Dojazd za ul. Wojska Polskiego – na żądanie. Dodatkowo na trasie objazdu autobusy zatrzymają się także na żądanie na przystanku „Dojazd Biocentrum” – w kierunku Alei Solidarności.

UMP

Podziel się: