Poznań: Radny Marek Gola nadal będzie wiceprzewodniczącym sejmiku

Taką decyzję podjęli dziś radni województwa podczas XXX nadzwyczajnej sesji Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Wniosek o odwołanie z funkcji wiceprzewodniczącego radnego Goli złożyli radni PiS.

Zdaniem Zbigniewa Czerwińskiego, przewodniczącego klubu radnych PiS, wiceprzewodniczący utracił zaufanie radnych, ponieważ zaszczepił się poza kolejnością, w grudniu, przeciwko koronawirusowi. Wówczas szczepionki były podawane tylko pracownikom medycznym, a radny Gola nim nie jest – ale jest przewodniczącym rady społecznej Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Śremie. Jak tłumaczył, bywał tam często, by pomóc dyrektor zakładu, która była na urlopie macierzyńskim, i w czasie jednej z wizyt, 30 grudnia, otrzymał telefon ze szpitala, że zostały szczepionki, cały personel jest już zaszczepiony, a zaczyna się długi weekend i szczepionki się zmarnują, jeśli się ich nie zużyje. Dlatego zgodził się na zaszczepienie.

Po tym, jak sprawa stała się głośna, kontrolę w śremskim szpitalu przeprowadził NFZ i nie wykrył żadnych niesprawiedliwości. Kontrolerzy zwrócili uwagę, że przepisy obowiązujące 30 grudnia pozwalały na podanie szczepionki także członkom rad społecznych placówek medycznych. Doprecyzowanie, kto powinien zostać zaszczepiony, a kto nie, pojawiło się później.

Większość radnych uznała te argumenty i opowiedziała się za tym, by Marek Gola nadal pełnił dotychczasową funkcję. Głosowanie w sprawie odwołania wiceprzewodniczącego sejmiku było tajne. Wniosek o odwołanie radnego poparło 11 radnych, przeciw było 25. Jedna osoba wstrzymała się od głosu.

UMWW

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze