Strefa Płatnego Parkowania fot. UMP

Poznań: Radni zdecydowali. Będą wyższe kary za nielegalne parkowanie!

Wzrośnie kara za pozostawienie samochodu w Strefie Płatnego Parkowania bez ważnego biletu. Po podwyżce wyniesie ona 200 złotych.

Dzięki zmianom prawnym w kraju, samorządy mogą teraz same decydować o wysokości kar. Te mogą wynieść maksymalnie 10% pensji minimalnej, czyli obecnie 225 złotych. Radni miejscy zdecydowali dzisiaj, że kary za parkowanie bez biletu w SPP w Poznaniu będą wynosiły 200 złotych. 

Wcześniej kary wynosiły tylko 50 złotych, co prowadziło do tego, że wielu kierowców świadomie decydowało się nie kupować biletu. Skala zjawiska była imponująca. Urząd Miasta informuje, że dziennie nawet 500 (!) kierowców decydowało się zostawić samochód w Strefie Płatnego Parkowania bez kupna biletu.

Nową karę będą musieli zapłacić zarówno ci kierowcy, którzy nie kupią biletu, jak i ci, którzy przekroczą czas parkowania.

4
Dodaj komentarz

avatar
Kuba Gorączkowski
Kuba Gorączkowski

Bardzo przyjazne miasto . Takie nastawione na nasze pieniądze .

Lukka Pok Priv
Lukka Pok Priv

Tylko uciekac…

Jerzy Jarlaczyk
Jerzy Jarlaczyk

Mówią o nie legalnym parkowaniu , a miejsc na legalność co raz mniej , wszędzie stawiane słupki które uniemożliwiają legalnego za opłatą parkowania,,,,,,czyli Magistrat nie chce zarabiać ,,..?!?!?!

Ewa Brorson Janowska
Ewa Brorson Janowska

Coraz gorzej zaczyna się dziac w
Poznaniu