Poznań: Pyrlandia Aquanet Festiwal 2019

Tzingunz Fanfara Avantura, Margaret, Niesamowita Sprawa i Krzysztof Krawczyk – Poznań z niezłym przytupem kończy wakacje. Tradycyjnie na Pyrlandii, w parku Jana Pawła II, już od 15.

Stragany z pysznym jedzeniem i napojami oraz festynowe atrakcje będą dostępne już od rana. Warto będzie na przykład odwiedzić zielony namiot TPG, gdzie o godz. 14:14 będzie można zapoznać się z alfabetem Lorma – specjalną metodą komunikacji osób głuchoniewidomych,. Metoda polega na kreśleniu kresek i kropek na dłoni drugiej osoby. Będzie też można poczuć się jak osoba głuchoniewidoma dzięki przygotowanym symulatorom wad wzroku oraz wygłuszającym słuchawkom.

Podczas festiwalu o godzinie 15.00 odbędą się też otwarte warsztaty gitarowe, w ramach przygotowania do wspólnego wykonania utworu happeningowego Akademii Gitary, którym w tym roku jest „Prawy do lewego”. Zaproszeni są wszyscy pasjonaci gitary, niezależnie od wieku, posiadanego doświadczenia i poziomu gry. To doskonały czas na szlifowanie gitarowych umiejętności! Zajęcia poprowadzi Michał Obrębski.

O godzinie 16.00 rozpocznie się koncert Tzingunz Fanfara Avantura, których poznańskiej publiczności, kochającej bałkańskie rytmy, nie trzeba bliżej przestawiać. Niedawno zresztą koncertowali w ramach Kulturalnego Starego Rynku. Kto więc nie załapał się na tamten koncert, może nadrobić zaległości podczas Pyrlandii. O godzinie 17.00 wystąpi Margaret, o 18.30 Niesamowita Sprawa, a gwiazdą tegorocznej Pyrlandii jest Krzysztof Krawczyk, którego koncert rozpocznie się o 20.00.

Aquanet, główny sponsor festiwalu, ze względu na pogodę, bo ma być gorąco – zaprasza na… wodę. Będzie nalewana we własne kubki, ale na miejscu będzie można też dostać firmowe kubeczki, z logiem Aquanetu. Szefowie firmy przypominają też o nakryciach głowy – ma być też dużo słońca!

Mat. pras., el

0 0 votes
Oceń artykuł

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze