nowa-lokalizacja-punktu-profilaktyki-intymnej fot. UMP

Poznań: Punkt Profilaktyki Intymnej zmienił lokalizację

Od 1 stycznia 2020 roku pacjenci Punktu Profilaktyki Intymnej są przyjmowani już w nowej siedzibie: przy ul. Wojskowej 1, w Centrum Medycznym Drews.

Punkt Profilaktyki Intymnej to pierwszy tego typu projekt uruchomiony w Polsce. Zakres jego działalności to przede wszystkim konsultacje lekarskie i poradnictwo w zakresie chorób zakaźnych przenoszonych drogą płciową, konsultacje lekarskie i poradnictwo w zakresie higieny intymnej oraz antykoncepcji naturalnej, mechanicznej i farmakologicznej, rozpoznanie i doraźna pomoc medyczna w przypadku urazów oraz stanów zapalnych narządów rodnych, zapewnienie dostępności skierowania na badania diagnostyczne z zakresu chorób ginekologicznych oraz zakaźnych (z wyłączeniem kobiet ciężarnych i kobiet w połogu).

Punkt Profilaktyki Intymnej jest dostępny dla mieszkańców miasta Poznania (również dla osób nieubezpieczonych) przez 24 godziny na dobę. Punkt nie wykonuje żadnych zabiegów medycznych. Celem funkcjonowania jest przede wszystkim zapewnienie mieszkańcom Poznania dostępu do usług z zakresu zdrowia i profilaktyki intymnej w sposób transparentny i zgodny z interesem pacjenta.

Punkt jest czynny 24 h, przez 7 dni w tygodniu, przy czym od godz. 22:00 do 8:00 skorzystanie z usług możliwe jest wyłącznie po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

W 2020 roku punktem zajmować się będzie Fundacja Cały Świat. Operator został wyłoniony w drodze konkursu.
Aby umówić się na wizytę, należy zarejestrować się dzwoniąc pod numer 570 586 079 lub skorzystać z formularza rejestracyjnego dostępnego na stronie Centrum Drews. Można to też zrobić osobiście.

UMP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze