Poznań: Pucek kontra Sterczewski z aborcją w tle

Franciszek Sterczewski fot. FB
„Poseł niosący dzieciom śmierć. Straszne” – napisał poznański polityk Jarosław Pucek komentując działania posła Franciszka Sterczewskiego, który rozwieszał plakaty Strajku Kobiet z hasłem „Potrzebujesz aborcji?”.

Zdaniem Pucka, działacza Porozumienia Jarosława Gowina i wiceprezesa Krajowego Zasobu Nieruchomości, takie działanie to „ostateczny upadek”: „Poseł Koalicji Obywatelskiej jawnie i otwarcie promuje aborcję na życzenie, jednocześnie promuje organizację oferujące przeprowadzenie nielegalnej aborcji” – napisał w mediach społecznościowych, udostępniając post Franciszka Sterczewskiego.

Poseł Koalicji Obywatelskiej napisał w czwartek, że jest w miejscowościach powiatu poznańskiego, gdzie rozwiesza plakaty z kontaktami do organizacji pomagającym kobietom w dostępie do bezpiecznej aborcji.
„Pamiętajmy, że bestialskie prawo, które próbuje nam narzucić PiS najbardziej uderza w kobiety w gorszej sytuacji ekonomicznej, często mieszkające poza większymi miastami” – napisał. – „Bezpieczna i dostępna aborcja jest prawem każdej kobiety. Po prostu”.

Na plakacie są adresy i numery kontaktowe do ośrodków, które pomagają kobietom potrzebującym pomocy zorganizować aborcję. Plakaty można też odebrać w biurze poselskim posła Sterczewskiego przy ul. Mostowej 31.

I ten właśnie wpis tak bardzo nie spodobał się Jarosławowi Puckowi, że upublicznił go na swoim profilu z odpowiednim komentarzem.

Jednak jeśli myślał, że uda mu się wygrać potyczkę na słowa ze posłem – to bardzo się pomylił. Franciszek Sterczewski z całym spokojem odpisał: „Dzięki, Jarku. (tu emotikonek z serduszkiem) Takie słowa od Ciebie to prawdziwy komplement. Mam nadzieję, że robiąc jajecznicę nie masz zbyt dużej traumy z powodu zabicia kurczaka. Ściskam! ”

Obaj panowie już nie raz się ostro ze sobą ścierali – Franciszek Sterczewski rozpoczął swoją karierę polityczną krytykując prezydenta Ryszarda Grobelnego i jego politykę – a Pucek był wówczas prezesem Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych i… członkiem Platformy Obywatelskiej. Zdecydowanie popierał też styl rządzenia miastem przez Ryszarda Grobelnego. Sterczewski w 2019 roku wystartował w wyborach do Sejmu i zdobył mandat mimo ostatniego miejsca na liście. Natomiast Jarosław Pucek w 2019 roku startował do Senatu, ale z list… Prawa i Sprawiedliwości. Wcześniej chciał zostać prezydentem Poznania na miejsce Jacka Jaśkowiaka. Oba plany się nie powiodły.

Podziel się:

Ostatnio dodane: