Poznań: Przystań w Owińskach już jest gotowa!

Przystań kajakowa Owińska ul. Cysterek fot. Sławek Wąchała
Znajduje się na wysokości ulicy Cysterek, prowadzi do niej oświetlona droga dojazdowa, a na miejscu jest pomost, wandaloodporne stoły i stacja naprawy rowerów. Tak wygląda nowa przystań w Owińskach.

To doskonała wiadomość dla tych wodniaków, którzy uważali, że na tak malowniczą gminę jak Czerwonak jedna przystań nad Wartą nie wystarczy. W tym sezonie będą już mogli skorzystać ze świeżo ukończonej przystani w Owińskach.

Jak poinformował Marcin Wojtkowiak, wójt gminy Czerwonak, prace przy budowie przystani zakończono w piątek. 26 lutego. Sama przystań znajduje się na wysokosci ulicy Cysterek, prowadzi do niej świeżo wybudowana droga utwardzona kruszywem. Tak przystań, jak i droga są oświetlone 9 latarniami parkowymi, jest tam też monitoring wizyjny – aż 8 kamer.

Na miejscu znajdują się też dwa wandaloodporne – co bardzo ważne – stoły i cztery ławki, a także stacja naprawcza rowerów dla tych, którzy będą kontynuować podróż na dwóch kółkach.

Brzeg rzeki został w tym miejscu umocniony materacem faszynowym, a w sezonie od kwietnia do października przystań będzie wyposażona w pomost pływający z desek impregnowanych o długości 18 m.

Pomost jest dostosowany jest do cumowania małych jednostek pływających, takich jak kajaki. Specjalnie dla nich na brzegu wykonano też ślizg ułatwiający wyciąganie kajaków z rzeki.

 

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: