Poznań: Przylecieli kolejni repatrianci

repatrianci fot. WUW
79 repatriantów razem z rodzinami przyleciało do Poznania z Kazachstanu. Przybyli lotem specjalnym, ponieważ z powodu pandemii nie ma bezpośrednich połączeń lotniczych między Kazachstanem i Polską.

Rejs został zorganizowany 28 kwietnia przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, we współpracy z konsulami w Kazachstanie, Ministerstwem Spraw Zagranicznych oraz Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. List powitalny do repatriantów skierował Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceminister spraw zagranicznych.

62 osoby spośród przybyłych trafią do ośrodka adaptacyjnego dla repatriantów w Środzie Wielkopolskiej. Kolejne 9 osób zostało zaproszonych przez gminy, a pozostałe przyleciały na zaproszenie zamieszkałych w Polsce bliskich krewnych. Wśród repatriantów jest też 30 dzieci.

Organizacja przez władze polskie lotu dla repatriantów jest kolejnym tego rodzaju przedsięwzięciem w tym roku. W sierpniu 2020 r. w taki sposób do Polski przybyła grupa 85 repatriantów, w tym 54 osoby do ośrodka adaptacyjnego dla repatriantów w Środzie Wielkopolskiej. Kolejny lot specjalny został zorganizowany 27 listopada 2020 r. Przybyło nim 168 repatriantów, w tym 96 osób do ośrodka adaptacyjnego w Pułtusku.

WUW

Podziel się: