Przyjaciele na 20 - lecie klubu Blue Note Poznań fot. Sławek Wąchała

Poznań: Przyjaciele Blue Note i urodzinowy koncert

Na 20-lecie klubu Blue Note Poznań jego przyjaciele przygotowali specjalny koncert promujący unikatowy album wydany z tej okazji. Koncert był kilkakrotnie przekładany z powodu pandemii, ale w końcu odbył się 21 czerwca.

By pomieścić wszystkich chętnych, koncert musiał się odbyć dwukrotnie, o 18.00 i o 20.00. Tym, którym i tak nie udało się dostać, pozostało kupno dwupłytowego albumu, na którym znalazły się nagrania zarejestrowane w czasie klubowych koncertów, między innymi Sekstetu Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego, The Cookers, Helen Sung, String Connection, Stanisława Soyki i Tria Wojciecha Karolaka, kwintetu Zbigniewa Namysłowskiego, E.S.T., Kevina Smitha II, Briana Charette’a i Melanie Scholtz, kwartetu Dariusa Brubecka i młodych poznańskich jazzmanów.

Są tam także dwa nagrania z wyjątkowego koncertu zarejestrowanego w klubie w listopadzie 2017, kiedy to na scenie zagrali: jeden z najważniejszych współcześnie saksofonistów jazzowych – Vincent Herring, genialny perkusista – Eric Allen, mieszkający na stałe w Hiszpanii mistrz saksofonu Andrzej Olejniczak, mistrz fortepianu – Leszek Możdżer, jeden z najbardziej wziętych polskich kontrabasistów – Michał Barański, a także wschodząca gwiazda saksofonu – Maciej Kądziela.

Maciej Sikała – saksofon, Leszek Możdżer – fortepian, Maciej Kądziela – saksofon, Michał Barański – bas, Michał Miśkiewicz – perkusja

Mat. pras.

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze