Poznań: Przychodnia na osiedlu Marysieńki ma wreszcie podjazd!

przychodnia na osiedlu Marysieńki fot. ZKZL
Nowa organizacja ruchu i komfortowy podjazd dla wózków, tak dziecięcych, jak inwalidzkich. Dzięki remontowi przeprowadzonemu przez ZKZL mieszkańcom osiedla łatwiej wejść do swojej przychodni.

Budynek, w którym mieści się przychodnia, ze względu na starą i mało funkcjonalną infrastrukturę był mało przyjazny dla mieszkańców. Problemem było przede wszystkim dostanie się do środka osób z niepełnosprawnościami i matek z dziećmi w wózkach. Kłopot sprawiał również brak uregulowania kwestii miejsc parkingowych w sąsiedztwie przychodni.

Prace zlecone przez ZKZL rozpoczęły się pod koniec sierpnia i już teraz można zobaczyć, jak bardzo zmienił się teren przynależący do przychodni. Podjazd dla wózków już jest i teraz wszystkie osoby korzystające z przychodni mogą w komfortowych warunkach dostać się do środka budynku.

Jednocześnie została wprowadzona nowa organizacja ruchu. Przed wejściem do budynku wymalowano przejście dla pieszych oraz miejsca parkingowe. Dla większego komfortu zainstalowano również słupki przy miejscach parkingowych. Miłośników dwóch kółek z pewnością ucieszy fakt, że przed wejściem zamontowano stojaki rowerowe.

Teren został przekazany do użytku w tym miesiącu. Całkowity koszt remontu wyniósł 20 tysięcy złotych. To jednak nie koniec prac na osiedlu Marysieńki. Aktualnie trwa tam wymiana windy w budynku, co jeszcze bardziej zwiększy komfort korzystania z przychodni na poznańskim Piątkowie.

ZKZL, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: