Poznań: Przybora na 102 – Magda Umer i Mumio

Mumio Teatr Wielki Poznań fot. Gruv ART
Popularność twórczości Jeremiego Przybory nie maleje, zachwyca kolejne już pokolenia, dlaczego? Bo jest ponadczasowa, genialna i nie przestaje nas śmieszyć. Wybierzcie się 9 marca do Teatru Wielkiego!

Zapraszamy na wyjątkowy, przezabawny spektakl przygotowany przez Magdę Umer i Mumio.
Znajdziecie tu krótkie opowiadania i najpiękniejsze piosenki Mistrza Jeremiego Przybory i świetne teksty Magdy Umer i Mumio. Mieszanka wybuchowa! Na scenie spotykają się bowiem trzy artystyczne temperamenty – Jeremiego Przybory, Magdy Umer i Mumio.

Jest więc dowcipnie i bardzo zabawnie, ale też refleksyjnie i wzruszająco. Dialogi są błyskotliwe a całość przepysznie zagrana i zaśpiewana. To Przybora w nowej interpretacji z zachowaniem lekkości jaką charakteryzował się oryginał.

Postaci ujmują wrażliwością i szczerością, brawurowym aktorstwem i muzykalnością, w czym pomaga także wspaniale muzyczne trio.

Teksty Mistrza Jeremiego przeplatane są szalonymi improwizacjami spod znaku Mumio, do których jakże udaną kontrę stanowi kojąca postać Ciotki Mizerii w świetnym wykonaniu Magdy Umer. Wszystko pięknie i z dużym wdziękiem powiedziane i zaśpiewane. Ta teatralno-muzyczna konwencja jest strzałem w dziesiątkę! Różnorodność, wewnętrzna harmonia, lekkość i radość.

Zapraszamy serdecznie! Tego nie wolno przegapić!!

Obsada:
Magda Umer
Mumio w składzie:
Jadwiga Basińska
Darek Basiński
Jacek Borusiński

muzycy:
Wojciech Borkowski – fortepian
Maciej Szczyciński – kontrabas
Tomasz Drozdek – perkusjonalia

Organizator: GRUV ART
9 marca 2020r. w Teatrze Wielkim w Poznaniu, godzina 17:30 i 20:30

el