Giełda Poznań M1 inauguracja fot. Sławek Wąchała

Poznań: Przez miasto przejedzie protest taksówkarzy!

25 listopada swój protest zapowiadają taksówkarze. Ich samochody w samo południe przejadą przez wszystkie największe miasta – także przez Poznań.

Jak informuje “Gazeta Prawna”, taksówkarze chcą zaprotestować w ten sposób przeciwko braku wsparcia finansowego dla tej branży taxi w ramach projektowanej tarczy antykryzysowej. Właśnie w środę Senat RP będzie obradował nad projektem ustawy ws. przeciwdziałania skutkom covid-19 – a poprawki do tej ustawy uwzględniające taksówkarzy zostały odrzucone wcześniej przez Sejm.

Tymczasem taksówkarze są jedna z branż, która dotkliwie ucierpiała z powodu pandemii koronawirusa, a co za tym idzie – zamknięcia lokali gastronomicznych i rozrywkowych, bo to właśnie klienci tych lokali zapewniali tej branży utrzymanie. Bez nich dochody branży zmalały nawet o 90 proc. Jeśli taksówkarze nie dostaną pomocy od rządu, to ich firmy zaczną padać.

Taksówkarze ze swoim protestem przejadą kolumną przez ulice największych polskich miast, w tym Poznania. W stolicy Wielkopolski zbiorą się na parkingu przed M1 i stamtąd wyruszą kolumną do centrum miasta, by przekazać petycję do rządu na ręce wojewody wielkopolskiego.

el

2.9 8 votes
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze