Poznań: Przetarg na dokończenie S5 bez rozwiązania

Kiedy powstanie lewa jezdnia S5 na odcinku Poznań – Wronczyn? Nadal nie wiadomo. Przetarg nie został rozstrzygnięty, ponieważ oferty, które wpłynęły, były za wysokie, jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Przypomnijmy: w czerwcu wykonawca odcinka Poznań – Wronczyn, włoskie konsorcjum, zakończył prace. Umowa została rozwiązania z powodu ogromnych opóźnień w pracach, a GDDiA zażądała od niego z tego tytułu zapłacenia kar ujętych w umowie.

Tymczasem zgodnie z harmonogramem ten odcinek miał być gotowy do końca 2019 roku. Czy uda się dotrzymać terminu? Ogłoszony przetarg wskazuje, że będzie z tym nie lada problem. Rynek Infrastruktury poinformował, że wszystkie firmy, które wystartowały w przetargu, zażądały znacznie większych pieniędzy na ukończenie odcinka niż przewiduje budżet GDDiA. Strabag wycenił pracę na prawie 26 mln zł, Budimex – 23,6 mln, a MBS Budownictwo – 15 mln. Tymczasem budżet na ukończenie tego odcinka to tylko 12 mln zł. Być może GDDiA zdecyduje się na zwiększenie budżetu, ale na razie nic o tym nie wiadomo.

Rynek Infrastruktury, el

2
Dodaj komentarz

avatar
:):)
:):)

uuu, w POznaniu wszystkp do bani. Jak to się stało, że Wrocław ma takie piękne drogi i buduje kolejne, a u nas POrażka?

Mieszkaniec Gminy Stęszew
Mieszkaniec Gminy Stęszew

Niech się GDDKiA nie dziwi że takie są wysokie koszty dokończenia S5, gdzie żwir , piasek itd jest do wywalenia skoro cały jest zarośnięty zielenią. Moim zdaniem najlepiej zapłacić więcej i mieć to ukończone w terminie i dobrze, niż wybrać firmę która zaniży koszty a potem zejdzie z budowy jak TOTO .