Poznań. Przerwy w dostawie wody na Starym Rynku

Stary Rynek fot. K. Adamska

Zmiana dojazdu na budowę i przerwy w dostawie wody. 14 listopada na Starym Rynku rozpoczyna się kolejny etap prac remontowych i mieszkańcy samego rynku oraz okolicznych ulic muszą się nastawić na dodatkowe utrudnienia.

Jak informują Poznańskie Inwestycje Miejskie,  od 14 listopada dla pojazdów upoważnionych zmieni się trasa dojazdu do placu budowy na płytę Starego Rynku – będzie tam można dojechać Paderewskiego i Wroniecką. Na ul. Wrocławskiej rozpoczną się wykopy związane z wymianą sieci wodno-kanalizacyjnej i tego powodu jedna z ostatnich całych przyrynkowych ulic będzie nieprzejezdna przez około dwa tygodnie.

Jednak ulica Paderewskiego będzie dostępna do dojazdów z przerwami – na dni 14 i 15 listopada wykonawca inwestycji zaplanował prace związane z wodociągiem na wysokości ul. Sierocej. A to oznacza, że samochody nie wjadą na rynek ulicą Paderewskiego ze względu na rozstawiony sprzęt. Z utrudnieniami muszą się liczyć także piesi – chodnik po stronie północnej w obrębie skrzyżowania ul. Paderewskiego i Sierocej będzie zwężony.

Z kolei 15 listopada mieszkańcy Starego Rynku oraz okolic musza się liczyć z brakiem wody. Tym razem nie z powodu awarii, ale planowanego przełączenie przyłączy wodociągowych znajdujących się po południowej stronie Starego Rynku. To oznacza, że w godzinach od 8.00 do 15.00 woda nie popłynie do nieruchomości pod numerami Stary Rynek 70-84, Zamkowa 6, Paderewskiego 11 oraz przy ul. Sierocej. Natomiast w godzinach od 8.00 do 11.00 wody nie będzie w nieruchomościach przy ul. Paderewskiego oraz Stary Rynek 58-68. Wykonawca informuje, że podane godziny są szacunkowe i mogą ulec zmianie podczas prac.

Podziel się:

Ostatnio dodane: