Insygnia rektorskie Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Poznań: Przekazanie insygniów rektorskich na Uniwersytecie Przyrodniczym

Prof. Jan Pikul, ustępujący rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, przekazał insygnia rektorskie swojemu następcy prof. Krzysztofowi Szoszkiewiczowi, który będzie piastował to stanowisko w kadencji 2020-2024.

Uroczystość symbolicznego przekazania insygniów rektorskich w nowe ręce odbyła się 31 sierpnia w sali Biocentrum UPP. Czteroletnia kadencja rozpocznie się 1 września, a wraz z rektorem władzę obejmują nowi prorektorzy, dziekani i prodziekani. To uroczyste wydarzenie odbyło się przy udziale członków ustępującego i nowego Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz rady uczelni.

– Nowym władzom życzę wytrwałości w wykonywaniu codziennych obowiązków oraz pozytywnego nastawienia do czekających zadań – powiedział prof. Pikul, ustępujący rektor, przekazując insygnia. – Wierzę, że twórczy zapał, motywacja i obiektywizm w podejmowaniu działań, przełożą się na osiągnięcie oczekiwanych wyników oraz osobistą satysfakcję.

Prof. Krzysztof Szoszkiewicz otrzymał z rąk prof. Jana Pikula symboliczne berło, łańcuch rektorski oraz pierścień. Odbierając atrybuty najwyższej władzy w uczelni rektor-elekt zapewnił, że wybór przyjmuje z wielką powagą i odpowiedzialnością.
– Utrzymanie i dalsza budowa silnej, dobrze pozycjonowanej i prestiżowej marki uczelni z tradycją sięgającą XIX wieku, prowadzenie kształcenia i badań naukowych na europejskim poziomie, rozwój uczelni nowoczesnej, realizującej innowacyjne badania, dobrze wyposażonej i uznanej na świecie to najważniejsze zadania na nową kadencję – podkreślił podczas swojego przemówienia rektor-elekt. – Aby móc to realizować, chciałbym kontynuować działania obecnej kadencji przy wprowadzeniu niezbędnych zmian, które pozwolą na stworzenie bardziej efektywnej struktury, odpowiednie zarządzanie i dialog, promowanie postaw aktywnych i sprzyjających tworzeniu zespołów badawczych, przy jednoczesnym doskonaleniu systemu zarządzania finansami i zrównoważonym rozwoju infrastruktury.

Podczas uroczystości rektor-elekt wręczył nominacje prorektorskie, dziekańskie i prodziekańskie na nową kadencję.

Nominacje prorektorskie otrzymali: prof. dr hab. Piotr Goliński, prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej, prof. dr hab. Piotr Ślósarz, prorektor ds. studiów oraz prof. dr hab. Roman Gornowicz, prorektor ds. kadr i rozwoju.

Nominacje dziekańskie otrzymali: prof. dr hab. Anna Kryszak, dziekan Wydziału Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii, prof. dr. hab. Piotr Łakomy, dziekan Wydziału Leśnego i Technologii Drewna – w imieniu dziekana nominację odebrał prof. UPP dr hab. Tomasz Jelonek, prof. dr hab. Małgorzata Szumacher, dziekan Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach, prof. UPP dr hab. Bożena Danyluk, dziekan Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu, prof. UPP dr hab. Klaudia Borowiak, dziekan Wydziału Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej oraz prof. dr. hab. Walenty Poczta, dziekan Wydziału Ekonomicznego.

UPP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze