Poznań: Przejazd Kościelną nie zostanie zamknięty

Kościelna fot. L. Łada

W najbliższy weekend, 20-23 sierpnia, przejazd ulicą Kościelną nie zostanie zamknięty, jak poinformował Zarząd Dróg Miejskich. Taką informację otrzymał od wykonawcy robót.

Przez kilka kolejnych weekendów wiadukt miał być zamknięty w związku z pracami prowadzonymi na ul. Kościelnej, w obrębie wiaduktu kolejowego. Ekipy firmy deweloperskiej pracują tam nad osadzeniem kanalizacji deszczowej i z tego powodu przez dwa kolejne weekendy sierpnia przejazd pod wiaduktem kolejowym nie byłby możliwy.

Jak jednak poinformował dziś Zarząd Dróg Miejskich zamknięcie ul. Kościelnej zaplanowane na 20-23.08 nie odbędzie się. Takiej informacji udzielił wykonawca robót.

To dobra wiadomość dla mieszkańców Jeżyc i tych, którzy przez Jeżyce jeżdżą, bo będą mieli wystarczająco dużo kłopotów z przejazdem przez Niestachowską i Żeromskiego – tam są poważne zmiany w organizacji ruchu ze względu na budowę ulicy św. Wawrzyńca. Jeszcze jedna zamknięta duża jeżycka ulica, i to prowadząca w tym samym kierunku, zablokowałaby dzielnicę na dobre.

Zresztą nie tylko Jeżyce: problem miałyby także Winiary, Sołacz, Golęcin, Podolany i Strzeszyn, bo mieszkańcy wszystkich tych osiedli, chcąc dostać się do centrum, korzystają albo z Niestachowskiej – albo z Kościelnej.

Podziel się: