Poznań: To może być trudny weekend dla kierowców na Jeżycach. Duże zmiany na skrzyżowaniu!

Żeromskiego, Niestachowska fot. K. Adamska

Zamknięta ulicy św. Wawrzyńca, zwężenie do jednego pasa na Niestachowskiej i Żeromskiego. To będzie trudny weekend dla kierowców na Jeżycach. W związku z budową ul. św. Wawrzyńca będą  obowiązywać kolejne zmiany na skrzyżowaniu z ulicami Niestachowską i Żeromskiego.

Na czas robót, od piątku wieczór, w całości zamknięty zostanie istniejący fragment ul. św. Wawrzyńca – od skrzyżowania z ul. Niestachowską do skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego. Nie będzie możliwości skrętu w ul. św. Wawrzyńca z ul. Niestachowskiej oraz z ul. Żeromskiego. Zachowany zostanie przejazd przez skrzyżowanie ul. Niestachowskiej i Żeromskiego w relacji północ-południe, jednak jezdnia będzie tu zwężona do jednego pasa ruchu w każdym kierunku. W związku z zamknięciem fragmentu ul. św. Wawrzyńca między Niestachowską i Żeromskiego a Dąbrowskiego, dojazd do posesji możliwy będzie od ul. Nałkowskiej.

Dodatkowo w noce 18-20 sierpnia montowane będą pętle indukcyjne (detektory) w rejonie skrzyżowania ul. św. Wawrzyńca, Niestachowskiej i Żeromskiego. To oznacza dodatkowe utrudnienia: zamknięcia poszczególnych pasów ruchu oraz możliwy hałas w porach nocnych.

Prace na skrzyżowaniu ulic Niestachowskiej i Żeromskiego wynikają z konieczności włączenia do układu komunikacyjnego powstającego fragmentu ul. św. Wawrzyńca na odcinku od tego skrzyżowania do ul. Kościelnej. Wprowadzone zostaną w piątek, 20 sierpnia w godzinach wieczornych i potrwają do niedzieli 22 sierpnia (do końca dnia).

PIM

Podziel się: