Poznań: „Przeczekajmy tutaj noc”, proponuje Teatr Muzyczny

Przeczekajmy tutaj noc, Joanna Rybka, Teatr Muzyczny fot. L. Łada

I wszystko wskazuje na to, że noc z 29 na 30 sierpnia warto będzie spędzić w Starym Porcie, razem z Natalią Kukulską, Renatą Przemyk, Januszem Radkiem, Michałem Wiraszko, zespołem i orkiestrą Teatru Muzycznego – oraz Grzegorzem Ciechowskim i Republiką.

Podczas koncertu, który odbędzie się akurat w 64. urodziny Grzegorza Ciechowskiego będzie można usłyszeć jego utwory – oraz piosenki ze spektaklu „Kombinat” Teatru Muzycznego, również opartego na utworach „Republiki”. Premiera spektaklu miała miejsce w czerwcu tego roku.

Przemysław Kieliszewski, dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu, nazwał koncert największym wydarzeniem muzycznym tego lata. Wykonawcy i sam pomysł koncertu gwarantuje sukces, a jeśli ktoś widział „Kombinat” – tym bardziej nie będzie miał wątpliwości co do jakości koncertu.
– To nie pierwsze wydarzenie artystyczne, które organizujemy nad Wartą, bo miasto Poznań postanowiło przekazać w nasze ręce organizację tego, co się dzieje artystycznie nad rzeką – mówił dyrektor Kieliszewski. – Ale pierwsze tak duże, z takim rozmachem i z tak znakomitymi artystami.

Jednym z występujących artystów będzie Michał Wiraszko, dla którego, jak powiedział, muzyka Grzegorza Ciechowskiego ma szczególne znaczenie. Powiedział, że był na ostatnim koncercie Republiki, który się odbył w Poznaniu, przypomniał, że mamy tutaj też ulicę jego imienia, być może nawet jako jedyni w Polsce.
– Moje pokolenie jest w pewnym sensie wychowankami Grzegorza Ciechowskiego i republiki i ich zadaniem jest pociągnąć tę sztukę, tę wrażliwość w kolejne dekady – mówił. – To jest najczystsza poezja końca dwudziestego wieku. To jest pewien przewodnik po dziwnych czasach, który paradoksalnie pozostaje aktualny.

Szczegóły realizacji zdradził reżyser koncertu, Łukasz Brzeziński.
– Koncert będzie posiadał trzy podstawowe filary – tłumaczył. – Pierwszym będą aranżacje Krzysztofa Herdzina, bardzo spektakularne, bardzo instrumentalne i rozbudowane orkiestrowo. Drugi filar to będą piosenki wykonane z bandem pięcioosobowym. A trzeci filar to piosenki z naszego spektaklu „Kombinat” wykonane również Z bandem naszym teatralnym. To będzie takie przeniesienie piosenek ze spektaklu, dostosowanych do wersji koncertowej.

Wejście na teren koncertu będzie prowadziło od ulicy Estkowskiego, tak jak prowadzi Wartostrada. Nie będzie miejsc siedzących, ale każdy będzie mógł sobie rozłożyć koc na trawie, jeśli będzie chciał. Na miejscu będą też food trucki.

Bilety na koncert jeszcze są – w symbolicznej cenie 29 zł. Można je kupić w kasach Teatru Muzycznego w Poznaniu, także online, oraz na stronie bilety24.pl.

Podziel się:

Ostatnio dodane: