Poznań: Przebudowa ulicy św. Rocha trwa

ulica św. Rocha fot. ZDM
Roboty związane z przebudową nieutwardzonego odcinka ulicy św. Rocha toczą się zgodnie z planem i wszystko wskazuje na to, że zostaną zakończone w terminie, czyli w lipcu.

Przed przebudową ul. św. Rocha na odcinku od Serafitek do mostu św. Rocha właściwie nie była ulicą, tylko kawałkiem rozjeżdżonego, dzikiego parkingu, na którym kierowcy parkowali jak chcieli. Prace, które miały zmienić ten stan rzeczy, rozpoczęły się w drugiej połowie marca.

Wykonawca rozpoczął od przeprowadzenia niezbędnych prac i napraw kanalizacyjnych, przesadzenia dwóch drzew i posadzenia 11 nowych. Dopiero wtedy rozpoczął się etap budowy samej drogi – teraz trwają prace nad wykopem na konstrukcję nowej drogi. Po nich rozpocznie się zagęszczanie podłoża i prace brukarskie. Te ostatnie zaczną się od ułożenia krawężników.

Docelowo pomiędzy skrzyżowaniem ul. św. Rocha i Serafitek a ul. Kórnicką powstanie jezdnia zakończona zatoką do zawracania, chodnik i droga rowerowa, która połączy się z istniejącą infrastrukturą na wysokości skrzyżowania z ul. Przystań. Wzdłuż wybudowanego odcinka ul. św. Rocha wyznaczone zostaną prostopadłe miejsca postojowe, a przy zatoce do zawracania miejsca równoległe.

Prace budowlane powinny się zakończyć do połowy lipca. Całkowity koszt inwestycji to ponad 950 tysięcy złotych.

ZDM

Podziel się:

Ostatnio dodane: