demonstracja przed TVP

Poznań: Protest przed siedzibą TVP. W obronie wolnych mediów

“Wolne media!” – skandowali dziś przed siedzibą TVP demonstranci, protestujący przeciwko zwolnieniu z pracy pogodynki Patrycji Kasperczak. W demonstracji wzięło udział kilkadziesiąt osób.

Bezpośrednim impulsem do zorganizowania demonstracji było zwolnienie z pracy w TVP3 Patrycji Kasperczak za to, że 31 stycznia zapowiadała pogodę z przyklejonym do bluzki serduszkiem WOŚP. Jako pierwszy napisał o tym Piotr Żytnicki w “Gazecie Wyborczej”. Dyrektor TVP3 Agata Ławniczak tłumaczyła wprawdzie, że pogodynka nie została zwolniona, tylko skończyła jej się umowa obowiązująca do 31 stycznia. Jednak 1 lutego Patrycja Kasperczak jeszcze zapowiadała pogodę, czego nie robiłaby, gdyby rzeczywiście przestała pracować w TVP3 31 stycznia.

– Ponownie zaatakowano Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i pozbawiono godności człowieka, który 20 lat pracował w tej firmie – mówił podczas demonstracji Sławomir Majdański z KOD. – Oni się z niczym nie liczą.

Uczestnicy demonstracji skandowali “Wolne media”. Na bramie TVP powieszono wielkie, czerwone serce z napisem “TVPiS”.

“Nie sposób dobrać słowa, by w sposób kulturalny opisać ten podły czyn kierownictwa poznańskiego oddziału telewizji, która kiedyś była Telewizją Publiczną” – napisali w zaproszeniu na demonstrację jej uczestnicy. – “To już nie jest tylko wojna z wolnością wyrażania poglądów zawartą w Konstytucji RP. To już jest nie tylko walka z wielki dziełem Jurka Owsiaka i tysiącami wolontariuszy WOŚP. To jest wojna z całą wolną Polską. Polską, która nigdy w swojej historii nie odpuściła walki o wolność swoich obywateli”.

5 3 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze