Poznań: Prokuratura postawi kolejne zarzuty mężczyźnie, który potrącił na pasach staruszkę?

Podziel się!

Niewykluczone, że prokuratorzy zdecydują się na postawienie kolejnych zarzutów mężczyźnie, który na początku sierpnia potrącił na pasach starsze małżeństwo. W wyniku wypadku kobieta zmarła.

Starsze małżeństwo wracało akurat z kościoła, kiedy na przejściu dla pieszych zostało potrącone przez nadjeżdżającego kierowcę. W wyniku obrażeń 75-letnia kobieta zmarła, a jej 70-letni mąż trafił do szpitala. Kierowca usłyszał już zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Ze względu na to, że również 70-latek nabawił się ostrych urazów podczas kolizji i musiał spędzić w szpitalu powyżej siedmiu dni, prawdopodobnie prokuratorzy zdecydują się na rozszerzenie zarzutów pod adresem kierowcy.

W międzyczasie lokalni mieszkańcy zwracali uwagę, że tragedii można było uniknąć. Mieszkańcy Grunwaldu od lat mieli apelować o stworzenie sygnalizacji świetlnej. Ta nie powstała ze względu na… ścieżkę rowerową, która ma przebiegać w tym miejscu. Miasto chciało zsynchronizować prace i stworzyć sygnalizacje świetlną w momencie budowy ścieżki rowerowej. Problem w tym, że jej budowa mocno się przeciąga w czasie i obecny planowany termin jej oddania do użytku to dopiero 2020 rok!

Reklama

Ten termin nie zadowala części okolicznych mieszkańców, która zapowiada protesty w tej sprawie. W piątek o godz. 17 planują w miejscu wypadku zorganizować protest, który ma zwrócić uwagę władz miasta na problem. – Będziemy okresowo blokować ruch aut przechodząc po pasach. Pikieta ma na celu wymuszenie szybkich działań ze strony miejskich instytucji. Żądamy niezwłocznej instalacji sygnalizatorów świetlnych w tym miejscu i jeszcze lepszego oznakowania zebry! – tłumaczą mieszkańcy. Organizatorem protestu jest Rada Osiedla Grunwald Południe.

Głos Wielkopolski / AS / archiwum / RO Grunwald Południe


Podziel się!

Dodaj komentarz

avatar