tramwaj Grunwaldzka fot. UMP

Poznań: Prokuratura postawi kolejne zarzuty mężczyźnie, który potrącił na pasach staruszkę?

Niewykluczone, że prokuratorzy zdecydują się na postawienie kolejnych zarzutów mężczyźnie, który na początku sierpnia potrącił na pasach starsze małżeństwo. W wyniku wypadku kobieta zmarła.

Starsze małżeństwo wracało akurat z kościoła, kiedy na przejściu dla pieszych zostało potrącone przez nadjeżdżającego kierowcę. W wyniku obrażeń 75-letnia kobieta zmarła, a jej 70-letni mąż trafił do szpitala. Kierowca usłyszał już zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Ze względu na to, że również 70-latek nabawił się ostrych urazów podczas kolizji i musiał spędzić w szpitalu powyżej siedmiu dni, prawdopodobnie prokuratorzy zdecydują się na rozszerzenie zarzutów pod adresem kierowcy.

W międzyczasie lokalni mieszkańcy zwracali uwagę, że tragedii można było uniknąć. Mieszkańcy Grunwaldu od lat mieli apelować o stworzenie sygnalizacji świetlnej. Ta nie powstała ze względu na… ścieżkę rowerową, która ma przebiegać w tym miejscu. Miasto chciało zsynchronizować prace i stworzyć sygnalizacje świetlną w momencie budowy ścieżki rowerowej. Problem w tym, że jej budowa mocno się przeciąga w czasie i obecny planowany termin jej oddania do użytku to dopiero 2020 rok!

Ten termin nie zadowala części okolicznych mieszkańców, która zapowiada protesty w tej sprawie. W piątek o godz. 17 planują w miejscu wypadku zorganizować protest, który ma zwrócić uwagę władz miasta na problem. – Będziemy okresowo blokować ruch aut przechodząc po pasach. Pikieta ma na celu wymuszenie szybkich działań ze strony miejskich instytucji. Żądamy niezwłocznej instalacji sygnalizatorów świetlnych w tym miejscu i jeszcze lepszego oznakowania zebry! – tłumaczą mieszkańcy. Organizatorem protestu jest Rada Osiedla Grunwald Południe.

Głos Wielkopolski / AS / archiwum / RO Grunwald Południe

Dodaj komentarz

avatar