Primark fot. Xmate09

Poznań: Primark otworzy sklep w stolicy Wielkopolski. W galerii Posnania?

Popularna sieciówka z Irlandii wiosną otworzy swój pierwszy sklep w Warszawie – a drugi w Poznaniu. To już oficjalna wiadomość.

Wybór Warszawy – bo w niej znajdzie się pierwszy sklep marki – był niejako oczywisty. Ale wszyscy specjaliści od rynku odzieżowego zastanawiali się, gdzie powstaną kolejne i które miasto pójdzie na drugi ogień. Poznań był jedną z propozycji, raz dlatego, że po sąsiedzku w Swarzędzu znajdują się biura firmy Primark Limited, a dwa dlatego, że – sądząc po ilości galerii handlowych – poznaniacy lubią kupować.

Firma oficjalnie potwierdziła już wybór Poznania na kolejny sklep po Warszawie, natomiast nie podała jeszcze dokładnej lokalizacji tłumacząc się tym, że rozmowy nie zostały jeszcze sfinalizowane. Jednak według nieoficjalnych informacji sklep będzie się znajdował w Galerii Posnania.

Nie wiadomo jeszcze, jaką będzie miał powierzchnię i kiedy zostanie otwarty – ten w warszawskiej Galerii Młociny, który jest właśnie urządzany, zajmuje 7 tys. m kw na dwóch poziomach. Ma zostać otwarty wiosną. Firma szuka ludzi do pracy w swoich placówkach w Warszawie i Poznaniu.

Primark, sieć sklepów odzieżowych z przystępnymi cenami, powstał w 1969 roku w Dublinie. Swój pierwszy sklep poza granicami Wielkiej Brytanii sieć otworzyła w Hiszpanii, w 2006 roku. Teraz Primark zaplanował ekspansję w Europie Środkowej: w tym roku chce otworzyć sklepy w Polsce i Czechach, a za dwa lata – na Słowacji. Obecnie firma posiada 376 sklepy o łącznej powierzchni ponad 1,46 mln m kw, a największym powodzeniem cieszy się w Wielkiej Brytanii.

Mat. pras.

19
Dodaj komentarz

avatar
Agnieszka Sznajdrowicz
Agnieszka Sznajdrowicz

Oj. …nareszcie.
10lat temu będąc gościnnie w Blackpool – bardzo polubiłam ,,tą,, markę.

Magda Kikoła
Magda Kikoła

Katarzyna Kliszewska zobacz ?

Iwona Slominska
Iwona Slominska

Czekamy w Poznaniu ☺

Janusz Sobczak
Janusz Sobczak

A ceny jak dowalą to będzie jak Tommy

Iwona Magola
Iwona Magola

Szkoda, że w Posnanii. Będzie jeszcze więcej ludzi, a wyjazd z galerii będzie trwal 3 godziny w sobotę.