Impreza nad Wartą 1

Poznań: Prezydent Jaśkowiak apeluje o rozwagę podczas odpoczynku nad Wartą

Pogoda sprzyja wypoczynkowi na świeżym powietrzu, przy którym wiele osób zapomina, że mamy pandemię. To dało się zauważyć w miniony weekend nad Wartą. Prezydent Jacek Jaśkowiak zaapelował więc do odpoczywających o przestrzeganie obostrzeń.

“Całkowicie rozumiem potrzebę wypoczynku na świeżym powietrzu” – zapewnił wczoraj Jacek Jaśkowiak w swoim wpisie na FB. Jak napisał, sam zachęca do aktywności na zewnątrz – jednak bez naruszania zasad bezpieczeństwa. A właśnie coś takiego zaobserwował we wtorek nad Wartą. Wiele osób w ogóle nie miało maseczek, które przeszkadzałyby w piciu piwa, nie mówiąc o zachowaniu dystansu. Nad Wartą zbierały się grupy po kilkanaście osób. Tylko w miniony weekend w jeden wieczór policja wręczyła imprezującym nad Wartą kilkanaście mandatów za łamanie przepisów i brak maseczek. A trzeba dodać, że odkąd w lutym zostały doprecyzowane przepisy – za brak maseczki już całkowicie zgodnie z prawem i bez wątpliwości można dostać mandat.

“Pamiętajmy o dystansie społecznym i maseczkach” – napisał prezydent. – “Jesteśmy w szczycie trzeciej fali pandemii. Nowe mutacje wirusa są dużo bardziej zaraźliwe, a nasz system opieki zdrowotnej na skraju wytrzymałości”.

 

3.6 5 votes
Oceń artykuł
3 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze