Poznań: Prezenty świąteczne, festiwal i jarmark… online

Gdańsk, Szczecin i kilka innych miast, tradycyjnie organizujących przedświąteczne jarmarki, ogłosiły przeniesienie ich do internetu. A jak wygląda sytuacja w Poznaniu?

Okazuje się, że Poznań również szykuje atrakcje świąteczne w internecie, a miejsca, w których będzie można kupić świąteczne prezenty i smakołyki, będą nawet dwa: jedno, Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych, przygotowują tradycyjnie Międzynarodowe Targi Poznańskie, a drugie – spółka Targowiska.

– Po decyzji o rezygnacji z organizacji Betlejem Poznańskiego 2020 do wszystkich wystawców, którzy już zdążyli zadeklarować w nim swój udział i wybrali nawet lokalizację w poszczególnych domkach handlowych, wysłaliśmy zapytanie czy wzorem Jarmarku Świętojańskiego chcieliby wziąć udział – poniekąd wirtualnie – poprzez zamieszczenie swojej oferty na stronie internetowej Betlejem Poznańskiego – wyjaśnia Iwona Rafińska, prezes spółki Targowiska.

Jednak wystawcy nie wykazali szczególnego zainteresowania – na 38 wysłanych zgłoszeń Targowiska otrzymały zaledwie 5 odpowiedzi.
– Nie zrażając się tym jednak postanowiliśmy wysłać maile na wszystkie zebrane przez lata adresy wystawców z propozycją udziału w galerii na stronie Betlejem Poznańskiego – mówi prezes. – Do dziś wpłynęły zgłoszenia od 8 wystawców. Spółka na swojej stronie internetowej stworzy „galerię” wystawców, którą następnie zamierza promować na swoim FB oraz na stronach miasta.

Świątecznych prezentów nie zabraknie też na Festiwalu Sztuki i Przedmiotów Artystycznych online na MTP. Tegoroczny Festiwal został więc zorganizowany w wersji online, potrwa prawie miesiąc i już trwa, bo rozpoczął się 25 listopada.
– Podczas festiwalu zawsze można było poczuć magię świąt – mówi Barbara Vogt, dyrektor festiwalu. – Wiele osób co roku robiło tu zakupy świąteczne, odwiedzając swoich ulubionych wystawców. Nie chcieliśmy ich pozbawiać możliwości zakupu i w tym roku, dlatego organizujemy wydarzenie w wersji online.

Podczas festiwalu online będzie można obejrzeć i kupić unikatowe prezenty oraz niezwykłe ozdoby świąteczne. Zawiedzeni nie będą miłośnicy ręcznie robionej biżuterii, ceramiki (kubki, filiżanki, zawieszki, świeczniki) czy galanterii skórzanej. Kupić będzie można bombki choinkowe, które są jednocześnie magnesem na lodówkę, lampy, stojaki na wino i inne produkty z drewna.

Dostępne będą także poznańskie gadżety (skarpetki, maseczki z motywem rogali lub koziołków, gry planszowe) tworzone przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną. Miłośników przyrody ucieszą domki dla owadów zapylających czy budki ptaków wyprodukowane przez Idea Expo, należącą do Grupy MTP.

Dzięki specjalnie przygotowanemu katalogowi, będzie można znaleźć niepowtarzalny upominek dla każdego. Aby czas poszukiwań był jeszcze przyjemniejszy, 4-6 grudnia odbędą się Dni Świątecznych Okazji z promocjami, warsztatami online i innymi atrakcjami.

MTP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze