Poznań: Premiera niezwykłego teledysku kręconego w poznańskiej Farze

Medytacje o pokoju fot. UMP
Chórzyści w maskach i w przepisowej odległości od siebie zaśpiewali „The peace meditation” („Medytację o pokoju”) Jacka Sykulskiego, dyrektora Poznańskiego Chóru Chłopięcego. Efekt przeszedł wszelkie oczekiwania. Zobaczcie i posłuchajcie!

Pomysł wyszedł od Jacka Sykulskiego, który chciał stworzyć wyjątkowy projekt artystyczny oddający i upamiętniający atmosferę czasów pandemii. Nosi tytuł „Chór w czasach zarazy”.

I wielu związanych z Poznaniem artystów, śpiewaków i dyrygentów, odpowiedziało pozytywnie na jego apel. Zgodzili się oni spotkać w jednej z najpiękniejszych poznańskich świątyń – Farze, by wspólnie zaśpiewać jego „The peace meditation” („Medytację o pokoju”). „Medytacja o pokój” powstała w 2001 roku, tuż po ataku terrorystycznym w Nowym Jorku. Rok później Chór Akademicki UAM pod kierownictwem Jacka Sykulskiego wykonał tę kompozycję w „Strefie 0”.

– Chórzyści śpiewający w maskach, z zachowaniem odpowiednich odległości, bez żadnej wcześniejszej próby, wykreowali medytację, która płynęła prosto z ich przebogatych wnętrz – opowiada Jacek Sykulski. – Śpiewali nie tylko zapisane na kartach partytury dźwięki, ale również dokopali się do tych muzycznych treści, których w nutach odzwierciedlić się nie da. To poczucie niesienia nadziei, podczas pamiętnego występu w Nowym Jorku, miało swoje odbicie w poznańskiej Farze: wiązało się z przeświadczeniem, że obecnie spotykamy się w jakimś sensie również na gruzach, na których przychodzi nam teraz odbudowywać nasze muzyczne życie. Spotkanie to, jak wierzymy, ma nieść nadzieję, a także inspirować. Zamierzamy kontynuować ten projekt, aż do czasu, w którym wszystko wróci do normalności.

Występ artystów odbył się na początku miesiąca i został nagrany w przejmującym teledysku. Zobaczcie!

UMP, el

Chór w czasach zarazy

„Chór w czasach zarazy” w wykonaniu Poznan Boys' Choir / Poznański Chór Chłopięcy. Zapraszamy do udostępniania i oglądania. 🙂

Opublikowany przez Miasto Poznań Piątek, 15 maja 2020

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: